Najnowsza aktualizacja iPhone powoduje problemy

Apple, jak każdy inny producent co jakiś czas udostępnia nową aktualizację systemu operacyjnego do swoich smartfonów. Jak zawsze ma ona na celu poprawienie błędów poprzedniej wersji. Najnowszy iOS 14.7.1 powoduje błędy, które skutkują problemem z połączeniem z siecią komórkową w iPhone.

Najnowszy update do iPhone łata poważną dziurę

Jedne aktualizacje psują, drugie naprawiają błędy. Najnowsza aktualizacja iOS 14.7.1 nie wprowadziła szeregu zmian. Pod względem wagi była raczej kosmetycznym update’m, który jednak miał za zadanie wyeliminować poważną lukę w zabezpieczeniach systemu operacyjnego na smartfony iPhone. Luka ta pozwalała na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami administratora systemu Apple.

Przeczytaj także: Roman Giertych dziękuje Apple. iPhone telefonem nie do złamania?

Nowa aktualizacja systemu iOS naprawiła błąd, który stwarzał niebezpieczeństwo. Nie zawsze jednak wychodzi, tak, jakbyśmy tego chcieli. Apple też do końca nie wyszło, ponieważ kiedy załatali lukę bezpieczeństwa, stworzyli inny problem. Ten tyczy się sieci komórkowej.

Aktualizacja iOS 14.7.1 wywołuje problemy z łącznością

Jak możemy przeczytać w sieci, wielu użytkowników, w codziennym użytkowaniu swoich iPhone zauważyli błąd. Problem ten pojawił się po udostępnieniu aktualizacji iOS 14.7.1. Telefony z tą wersją systemu miewają problemy z uzyskaniem połączenia z siecią komórkową. Smartfon traci wszelkie połączenie z siecią komórkową, więc użytkownicy nie są w stanie wykonywać i odbierać połączeń i korzystać z internetu.

Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu nie jest takie proste, ponieważ reset ustawień sieciowych nie pomaga. Apple powiedziało, że w takiej sytuacji powinniśmy upewnić się, że jesteśmy w zasięgu sieci, nasza karta SIM jest aktywna, a dane pakietowe są włączone. Kroki te również nie rozwiązują sprawy. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która wyeliminuje ten błąd. Na tę chwilę występuje on na nielicznych urządzeniach.

Źródło: TechRadar

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!

Mattia Binotto oficjalnie przestanie być szefem zespołu Scuderia Ferrari....

Leo Messi w MLS! Argentyńczyk blisko porozumienia!

Leo Messi w MLS to coś, o czym mówiło...

Skład Polaków na mecz z Arabią Saudyjską! Tak zagramy o trzy punkty!

Już dziś dowiemy się, czy Polska będzie miała jakiekolwiek...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!