nakładki
NAKŁADKI NA STOPY

Specjalne nakładki na stopy do wirtualnej rzeczywistości

NAKŁADKI NA STOPY?

Na rynku pojawiło się już wiele produktów związanych z dotykiem. Specjalne rękawice, kamizelki czy całe kombinezony. Większość jest wyposażona w sensory z wibracjami, które pozwalają poczuć np. postrzał w trakcie gry lub uzyskać inne efekty. Do grona tych producentów dołącza Cerevo Taclim. Nakładki podobnie jak buty zakładamy na stopy. Wyglądem produkt przypomina plastikowe chodaki. Gadżet testowało już kilku japońskich dziennikarzy. Podkreślali, że produkt nie jest tak samo wygodny jak zwykłe buty. Producent jednak podkreśla, że zaprezentowany sprzęt to tylko prototyp a poczucie komfortu i stabilizacji zostanie dopracowane w finalnym produkcie.

Specjalne nakładki na stopy do wirtualnej rzeczywistości

DOZNANIA PROSTO Z NAKŁADKI

Urządzenie służy do symulowania poruszania się po powierzchni o różnej strukturze. Dzięki wibracjom sprzęt potrafi imitować spacer po śniegu, kamienistej drodze czy drewnie. Bez wątpienia wpłynie to na doznania podczas gry. Nie jest to jednak jedyna funkcja prezentowanego urządzenia. Taclim może posłużyć jako symulacja dotyku innych obiektów np. podczas gier uderzając nogą w przestrzeń poczujemy się tak, jak byśmy kopnęli przeciwnika. Dzięki zastosowaniu urządzenia bijatyki stają się bardziej realne.

Niestety prezentowane urządzenie jest bardzo drogie. Jego cena waha się od 1000 do 1500 dolarów. Kiedy nakładki na stopy pojawią się na rynku? Ostateczna premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Z racji wysokiej ceny trudno spodziewać się, aby urządzenie stało się produktem „must have” w każdym domu. Sam producent otwarcie wspomina, że produkt ma trafić w dużej większości do firm z branży rozrywkowej. Możliwe, że już niedługo do gry w VR nie wystarczą tylko google. Jednak ciężko wyobrazić sobie grę w domu w specjalnych rękawicach, kamizelce oraz butach. W większości przeszkodą jest cena dodatkowych urządzeń.