Znany w Polsce producent kamer samochodowych zaprezentował nowy wideorejestrator obsługiwany smartfonem. NAVITEL R66 2K, jak sama nazwa mówi, oferuje nagrania w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Nowa kamera samochodowa marki NAVITEL została wyposażona w sensor optyczny GC4653. Obiektyw oferuje kąt widzenia na poziomie 123 stopni. Ciekawostką jest możliwość obrotu obiektywu o 360 stopni. Warto również zwrócić uwagę na to, że wspomniany sensor pozwala na nagrywanie wysokiej jakości materiału wideo również w nocy. NAVITEL R66 2K posiada procesor MSTAR SSC337, który ma zapewnić stabilną pracę urządzenia. Wideorejestrator montujemy na szybie za pomocą taśmy 3M.

NAVITEL R66 2K - wideorejestrator obsługiwany smartfonem
NAVITEL R66 2K - wideorejestrator obsługiwany smartfonem

NAVITEL R66 2K – wideorejestrator obsługiwany smartfonem

Największą nowością, którą posiada kamera, jest obsługa za pomocą naszego smartfona. Dzieje się to za pomocą modułu Wi-Fi, który łączy telefon z widerejestratorem. Za pośrednictwem aplikacji możemy na przykład przeglądać materiały, zapisywać je, oraz zmieniać ustawienia kamery.

Oczywiście, NAVITEL R66 2K posiada czujnik przeciążeń, który aktywuje się podczas kolizji lub nagłego manewru. Jeśli G-Sensor “wyczuje” ruch, rozpoczyna nagrywanie, które będzie zabezpieczone przed przypadkowym nadpisaniem. Warto również wspomnieć o tym, że kamera uruchamia się automatycznie po włączeniu zapłonu w aucie.

Producent dołącza do zestawu mapę 47 krajów, którą możemy zainstalować na naszym smartfonie. NAVITEL R66 2K można kupić między innymi w sieci Media Expert. Cena sugerowana wideorejestratora wynosi 399 zł. Szczegółowe informacje na temat kamery można znaleźć na stronie producenta.

Sprawdź również nasz ranking kamer samochodowych.