Site icon MenWorld.pl

Netflix jak TikTok? Platforma wprowadza funkcję dla najmłodszych!

Platforma Netflix otwiera się na najmłodszych. Nowa funkcja, która trafi niebawem do serwisu, będzie skierowana do najmłodszych użytkowników platformy streamingowej. W swojej funkcjonalności będzie przypominała to, z czego korzysta TikTok.

Nowa funkcja na Netflix skierowana jest do najmłodszych

Netflix to platforma streamingowa, z której mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. W bibliotece serwisu znajdziemy bajki oraz seriale dla najmłodszych. Platforma w celu przyciągnięcia większej liczby młodszych użytkowników planuje wprowadzić nową funkcję, która będzie przypominała jedną z funkcji TikToka.

Przeczytaj także: Netflix zdradził swoje plany dotyczące branży gier

Reklama

Mowa tutaj o funkcji Kids Clips. Jak donosi Bloomberg, Netflix udostępni tę funkcję na urządzenia z systemem iOS. Być może później pojawi się na smartfony i tablety z systemem Android. Funkcja Kids Clips będzie pozwalała na wyświetlanie krótkich filmików z materiałów dostępnych w serwisie. Nowa funkcja będzie bardzo podobna do rolek znanych m.in. z TikToka.

Kids Clips to nie jedyna nowość

Bardzo ważną kwestią w działaniu nowej funkcji w serwisie Netflix dla najmłodszych użytkownikach jest to, że limit filmików na sesję wynosi od 10 do 20 klipów! Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przez jakiś czas zająć swoje dzieci. Nowa funkcja ma też pomóc najmłodszym znaleźć nowe, ciekawe rzeczy do oglądania.

Serwis będzie aktualizował bibliotekę funkcji każdego dnia, dlatego też najmłodsi będą oglądać zupełnie inne klipy każdego dnia. Propozycje wideo będą opierać się na aktualnym w serwisie katalogu materiałów. To jednak nie wszystko, ponieważ w serwisie Netflix znajdą się także dwie inne opcje – Fast Laughs oraz Play Something. Funkcje te mają wyeliminować sytuację, w której użytkownik nie wie co oglądać.

Źródło: Bloomberg

Exit mobile version