83
Views

O tym, że Netflix jest największą platformą do streamowania seriali i filmów, wie chyba każdy. Potęga z Los Gatos chce zdominować inny rynek. Chodzi tutaj oczywiście o rynek gier, które miałyby być oparte na największych hitach serwisu. Teraz przedsiębiorstwo zdradziło nieco szczegółów na temat przyszłościowych planów dotyczących gier.

Netflix rozpoczyna swoje kroki w branży gier

Netflix ma już swoje pierwsze kroki w branży gier. Swego czasu na urządzenia mobilne trafiły dwie gry – Stranger Things 1984 i Stranger Things 3. Gra ta była dostępna na urządzenia mobilne działające na systemie Google Android. Przedsiębiorstwo zobaczyło potencjał w branży gier i jest to kolejny rynek, który będzie w przyszłości chciało podbić.

Przeczytaj także: Netflix stworzy grę opartą na Squid Game?

Pierwszym ruchem, jaki wykonał Netflix w tym kierunku, było zatrudnienie Mike Verdu, który wcześniej współpracował z EA, w którym był szefem działu gier mobilnych, czy w dziale VR należącego do Facebooka. Kolejnym krokiem było wykupienie studia Night School Studio, do którego portfolio należy m.in. bardzo udana gra Afterparty z 2019 roku. Dyrektor operacyjny amerykańskiego giganta zdradził co nieco na temat planów amerykańskiej platformy streamingowej.

Przedsiębiorstwo ma jasny plan działania

Przede wszystkim COO Netflixa, Gregory’ego Petersa podczas swojego spotkania ze współpracownikami oznajmił, że firma nie ma w najbliższych planach kupna kolejnych studiów deweloperskich. Podkreślił również, że ruchy przedsiębiorstwa będą zupełnie inne. Firma swoje ruchy będzie wykonywać wtedy, kiedy nadarzy się okazja i nie będzie szła na zakupową wojnę. Spencer Wang, wiceprezes ds. finansów powiedział, że do tego typu decyzje będą dokonywane bardzo ostrożnie.

Okazuje się więc, że Netflix nie będzie kupował studiów deweloperskich tylko po to, aby mieć ich jak najwięcej. Ruchy firmy będą bardzo ostrożne, a dużą w tym zasługę ma fakt, że firma dopiero rozpoczyna swoją przygodę w branży gier. Branża gier mobilnych jest dziedziną przynoszącą największe zyski, dlatego też wydaje się, że firma nie może stracić. Zwłaszcza że w swoim portfolio posiada niezwykle popularne seriale, na których można oprzeć gry. Te na pewno przyciągną fanów.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.