Netflix stworzy własną chmurę do grania!

Netflix tworzy gry, w które gra mniej niż 1 proc. wszystkich subskrybentów platformy. To nie przeszkadza w dalszych planach dotyczących branży gier. Gigant chce stworzyć chmurę do gier i szuka już osób, które będą za to odpowiedzialne.

Netflix stworzy chmurę do grania?

Kiedy Netflix ogłosił, że wchodzi do branży gier, wszyscy myśleli, że gigant streamingowy zawojuje rynek produkcjami AAA. Jak się później okazało, firma zdecydowała się na tworzenie zdecydowanie mniejszych gier. Najnowsze badania pokazały, że w gry gra mniej niż jeden procent wszystkich abonentów platformy.

Przeczytaj także: Netflix. Grałeś w gry giganta? Bo 99 proc. subskrybentów też tego nie robiło

Pomimo tej, można ją tak nazwać, porażki, firma dalej wierzy, że wkrótce ich produkcje będą zdecydowanie popularniejsze. Od jakiegoś czasu sugerowało się, że gigant może pójść w stronę cloud gamingu i jak się okazuje, te doniesienia okazały się prawdziwe, ponieważ wśród ofert pracy firmy pojawiły się stanowiska, które miałyby być odpowiedzialne właśnie za tworzenie chmury do grania.

Netflix inwestuje w Polsce. Otworzy biuro CEE w Warszawie
Netflix stworzy własną chmurę do grania!

Osoby do tworzenia cloud gaming poszukiwane

Gigant streamingowy planuje na dobre wejść do branży gier, a stworzenie chmury do grania jest tylko potwierdzeniem. Netflix poszukuje osób na takie stanowiska jak chociażby menadżer technologii zabezpieczeń, który już wcześniej miał styczność z cloud gaming czy inżynier renderingu, który będzie wspierał usługę gier w tej formie.

Więcej konkretów nie podano. Netflix może mieć tę przewagę, że wie jak stworzyć narzędzie oparte na chmurze. Przecież jest największym serwisem streamingowym wideo na świecie. To może być ich przewaga. W ostatnim czasie granie w chmurze stało się bardzo popularne, dlatego nie ma się co dziwić, że gigant z Los Gatos chce również dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Źródło: TechCrunch

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!