145
Views

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był ogromny, a jak był ogromny to spadł do takiego poziomu, że zainteresowanie nimi jest naprawdę marne.

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku
NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Według raportu Bloomberga wolumen transakcji spadł o aż 97% w porównaniu ze styczniem bieżącego roku. W styczniu wartość transakcji sięgnęła zawrotnych 17 miliardów dolarów, gdzie we wrześniu mówimy o kwotach w okolicach 466 milionów dolarów. Różnica jest zatem znacząca. Żeby było ciekawiej, o wiele za to nie spadła ilość osób dokonujących transakcje. Spadła ona z 45 tysięcy w marcu do 42 tysięcy we wrześniu, a więc ilość aktywnych osób w miarę się utrzymuje, tylko kwoty transakcji uległy zmianie.

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku
Źródło: Content Standard

Pomimo to wiele firm inwestowało w NFT i nadal to robi

Przez cały rok, NFT zainteresowało się wiele ogromnych firm, które próbowały chociaż co nieco ukroić z tortu dla siebie, a mowa o takich gigantach jak LG, Samsung, Canon czy Meta. Te pierwsze dwie firmy uruchomiły nawet rynki specyficzne aby spróbować sprzedać dzieła sztuki, które będą wyświetlane na ich telewizorach. Ciekawe, ile osób skorzystało by z tej funkcjonalności, a ile by wzięło ją pod uwagę przy zakupie telewizora 😉

Źródło: PetaPixel

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii peryferia.

Kategoria artykułu
Internet
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.