Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Smutne wiadomości docierają ze stolicy Podkarpacia. Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21. Poinformował o tym Marcin Warchoł, poseł PiS.

Jak możemy przeczytać na profilu, który prowadzi Marcin Warchoł na Twitterze, zmarł Tadeusz Ferenc. Przez osiemnaście lat był prezydentem Rzeszowa. Przeżył 82 lata. Zaczynał w 1956 roku jako pracownik rzeszowskiego WSK. Był również dyrektorem MZBM i prezesem jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Rzeszowie.

Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Były, wieloletni prezydent Rzeszowa w latach 1994 – 2001 był radnym Rzeszowa. Rok później został prezydentem i rządził w stolicy Podkarpacia nieprzerwanie do 2021 roku, kiedy to przez kłopoty zdrowotne zrezygnował z tej funkcji. Jego następcą został Konrad Fijołek. Obecny prezydent Rzeszowa również pożegnał swojego poprzednika. Na swoim profilu na Facebooku tak opisuje Tadeusza Ferenca:

Reklama

“Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii.

Cześć Jego pamięci!

Prezydent Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł pożegnawszy się z Najbliższymi.

Łączę się w smutku z Rodziną i składam wyrazy głębokiego współczucia.”

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii polityka.

Reklama