Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Smutne wiadomości docierają ze stolicy Podkarpacia. Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21. Poinformował o tym Marcin Warchoł, poseł PiS.

Jak możemy przeczytać na profilu, który prowadzi Marcin Warchoł na Twitterze, zmarł Tadeusz Ferenc. Przez osiemnaście lat był prezydentem Rzeszowa. Przeżył 82 lata. Zaczynał w 1956 roku jako pracownik rzeszowskiego WSK. Był również dyrektorem MZBM i prezesem jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Rzeszowie.

Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Nie żyje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w latach 2002-21

Były, wieloletni prezydent Rzeszowa w latach 1994 – 2001 był radnym Rzeszowa. Rok później został prezydentem i rządził w stolicy Podkarpacia nieprzerwanie do 2021 roku, kiedy to przez kłopoty zdrowotne zrezygnował z tej funkcji. Jego następcą został Konrad Fijołek. Obecny prezydent Rzeszowa również pożegnał swojego poprzednika. Na swoim profilu na Facebooku tak opisuje Tadeusza Ferenca:

„Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii.

Cześć Jego pamięci!

Prezydent Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł pożegnawszy się z Najbliższymi.

Łączę się w smutku z Rodziną i składam wyrazy głębokiego współczucia.”

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii polityka.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Lech Poznań vs Hapoel Beer Szewa – gdzie oglądnąć mecz na żywo?

Sprawa awansu z grupy C w Lidze Konferencji Europy...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Wiele razy słyszeliśmy o wybuchających urządzeniach, jednak w większości...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.