Nintendo Wii to jedna z najbardziej rozpoznawalnych konsol w historii. Seria ta cieszyła się popularnością na całym świecie. Urządzenie było tak popularne, że na wyjątkowej, bo złotej wersji konsoli rzekomo grała także królowa Elżbieta II. Teraz właśnie ten egzemplarz trafił na aukcję.

Złote Nintendo Wii, które należało do królowej Elżbiety II

Na cały świecie mamy fanów konsol PlayStation, Xbox, czy też Nintendo Switch. Wśród nich znajdą się także fani konsol Nintendo Wii. Osoby, które polują na rzadkie wydania tej konsoli do gier, mogą zacierać ręce, ponieważ na aukcję trafiła złota wersja urządzenia, na której rzekomo grała sama królowa Elżbieta II. Jak można się domyślać, nie jest tanio!

Przeczytaj także: Koniec PlayStation 4 bliski? To ma być ostatnia gra na tę konsolę

Konsola należy do właściciela serwisu Consolevariations, Dona, który wystawił na aukcję pozłacaną 24-karatowym złotem model Nintendo Wii, na którym rzekomo grała sama królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II. Egzemplarz został stworzony przez THQ i dostarczyło ją do Buckingham Palace w ramach kampanii marketingowej. Konsola została wprowadzona na rynek w 2006 roku. Na całym świecie sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy.

nintendo wii
fot. z aukcji Goldin.co

Konsola jest jedyna w swoim rodzaju. Są jacyś chętni?

Niestety, okazało się, że głowa Zjednoczonego Królestwa nigdy nie zagrała na konsoli Nintendo Wii, a Pałac Buckingham odesłał paczkę do nadawcy. Ta trafiła w ręce Dona, który już wcześniej próbował ją sprzedać. W poprzednim roku pozłacane Wii trafiło na eBay, gdzie można było je kupić za 300 000 dolarów amerykańskich. Aukcja zniknęła, ponieważ naruszała nowo wprowadzone zmiany w serwisie oraz przez to, że jej cena była zbyt wysoka.

Teraz jednak pozłacaną 24-karatowym złotem konsolę Nintendo Wii można kupić w serwisie Goldin.co. W momencie pisania tego tekstu cena na aukcji wynosi 3 000 USD, więc jest to zdecydowanie mniej, niż 300 tys. USD, za które początkowo Don chciał sprzedać urządzenie. Co prawda do końca aukcji pozostało jeszcze 12 dni, jednak wydaje nam się, że sprzedającemu nie uda się osiągnąć ceny ponad ćwierć miliona USD.

Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Źródło: Engadget/fot. Goldin.co