118
Views

HMD Global to koncert, który swego czasu kupił legendarnego, fińskiego producenta telefonów, Nokię. Przedsiębiorstwo zmieniło jednak swoją strategię i zdecydowało, że Nokia skupi się na produkowaniu bardziej budżetowych smartfonów. Ma to przynieść większe zyski niż flagowce.

Rynek zdominowany przez największych graczy

Nokia na kilka lat zniknęła z rynku, kiedy to Microsoft wykupił udziały w tej firmie. Przez jakiś czas na rynku pojawiały się przecież smartfony Lumia z systemem Windows Phone. Po jakimś czasie nazwa fińskiego producenta zniknęła z obudowy smartfonów. HMD Global zdecydował się ożywić tę nazwę i smartfony Nokii ponownie pojawiły się na rynku.

Przeczytaj także: Samsung będzie sprzedawał tańsze smartfony bez ładowarek

Niestety, Nokia od momentu powrotu nie odnosi jednak wielkich sukcesów. Rynek smartfonów od czasu ich dominacji mocno się zmienił i należy on głównie do Samsunga, Apple i Xiaomi. Fińska marka próbowała wojować z flagowcami tych producentów, jednak sromotnie przegrywa walkę o konsumentów. HMD Global zdecydował, że pora na zmianę taktyki.

Nokia stawia na budżetowce

Według najnowszych informacji, HMD Global zdecydowało się na obranie innego kursu. Koncern jest świadom tego, że nie ma szans, jeśli chodzi o flagowców, więc skupi się na bardziej budżetowych modelach. Pierwsze efekty tej decyzji mogliśmy zobaczyć na targach MWC 2022, kiedy to Nokia przedstawiła jedynie budżetowe modele. W nowym line-upie nie znalazły się żadne flagowce.

nokia
Nokia rezygnuje z flagowców. Skupi się na tańszych modelach

Na łamach serwisu Android Authority pojawił się wywiad z szefem marketingu koncernu HDM Global, Adamem Fergusonem. Stwierdził on, że firma w najbliższej przyszłości nie ma w planach wypuszczenia na rynek flagowych smartfonów. Analiza rynku pokazała, że lepiej skupić się na budżetowych modelach, ponieważ zainteresowanie flagowcami nie jest tak duże, jak mogłoby się to wydawać. Decyzja ta ma sprawić, że firma przełożyć się na wyniki finansowe koncernu.

Źródło: Android Authority

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.