209
Views

Marka Yokohama stworzyła oponę ADVAN dB V552 specjalnie dla hybryd i elektryków, aby była jak najcichsza. Niedługo centra miast dzięki takim producentom staną się w pełni bezszelestne.

ADVAN dB V552 - nowa, najcichsza opona od marki Yokohama
ADVAN dB V552 – nowa, najcichsza opona od marki Yokohama

Yokohama ADVAN dB V552

To opona stworzona specjalnie do aut elektrycznych i hybrydowych PHEV, czyli typu plug-in. Dostępna jest w aż 33 rozmiarach począwszy od 185/65R15 88H, aż po 225/40R21 102Y. Jak producent mówi, jest ona zaprojektowana tak, aby zapewniała jak najspokojniejszą atmosferę w pojeździe. Ale jak udało się to uzyskać marce Yokohama?

ADVAN dB V552 - nowa, najcichsza opona od marki Yokohama

Żeby jak najlepiej opona sprawdziła się w bez emisyjnych autach należało do projektu podejść bardzo skrupulatnie.

  • Bieżnik składa się z dużej liczby małych bloków. Środkowy prosty blok żebrowy zapewnia stabilność prowadzenia na prostej, natomiast za stabilność w zakrętach odpowiadają niepenetrujące lamele i zoptymalizowana sztywność bloków.
  • Struktura to specjalna konstrukcja składająca się z pasa wspierającego cichą jazdę i zapobiegającego wibracjom oraz bocznego pasa, który wzmacnia oponę i zapewnia większy komfort prowadzenia. Daje to większą efektywność zużycia paliwa i obniża hałas.
  • Kształt barku i układ rowków został przeprojektowany, aby wprowadzić jak najbardziej gładki kontakt opony z drogą, co nie tylko obniżyło nierównomierne zużycie, ale również utrzymuje poziom cichej pracy.
  • Ściana boczna i jej kształt poprzez swój profil pochłania różne siły uderzenia pochodzące od nawierzchni i zapobiega powstającym wibracjom.
ADVAN dB V552 - nowa, najcichsza opona od marki Yokohama
ADVAN dB V552 - nowa, najcichsza opona od marki Yokohama

Czy taka opona sprawdzi się jeszcze lepiej w elektrykach? Będzie ciszej i wystarczy na większą ilość kilometrów? To zapewne pokażą jej testy.

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.