Nowe AirPods dostaną w końcu to, co powinny otrzymać lata temu?

Słuchawki AirPods, niezależnie od modelu, cieszą się dużą popularnością. W ofercie znajdziemy dwie generacje podstawowej wersji, model Pro oraz nauszne słuchawki Pro Max. Wszystkie z nich posiadają jedną wspólną cechę – złącze Lightning zamiast portu USB-C do ładowania. Wkrótce się to zmieni?

Nowe AirPods skorzystają z nowego rozwiązania?

Apple rozpoczęło proces wprowadzania portu USB-C do wszystkich swoich urządzeń mobilnych oraz komputerów. O ile w przypadku tabletów iPad oraz laptopów MacBook z takiego rozwiązania skorzystamy już od jakiegoś czasu, to wdrożenie tego rozwiązania do smartfonów iPhone będzie zupełnie czymś nowym. Takie zmiany dotkną także słuchawki AirPods.

Przeczytaj także: Nowy MacBook dostanie szklaną obudowę. Patent już przyznany!

W ofercie Apple znajdziemy cztery modele słuchawek AirPods. Wszystkie z nich korzystają ze złącza Lightning, które nieco ogranicza możliwości ładowania tego urządzenia. Nie jest ono po prostu tak wydajne, jak USB-C. Według analityków już w przyszłym roku na rynku zadebiutują AirPodsy z etui z USB-C.

słuchawki apple airpods pro
Nowe AirPods dostaną w końcu to, co powinny otrzymać lata temu?

Apple przechodzi na USB-C we wszystkich swoich urządzeniach

Apple musi przystosować się do najnowszych wytycznych Unii Europejskiej, które mają sprawić, że wszystkie urządzenia będą korzystały z jednego portu ładowania. Dlatego też amerykański gigant technologiczny musi wprowadzić do wszystkich swoich urządzeń USB-C. Zmiany będą tyczyć się nie tylko smartfonów, ale akcesoriów, takich jak AirPods. Nowe złącze trafi do wszystkich modeli słuchawek, które do tej porty Apple wprowadziło na rynek.

Ming-Chi Kuo, analityk ds. Apple przewiduje, że gigant pierwsze słuchawki z etui z USB-C wypuści na rynek w 2023 roku. Niemniej jednak druga generacja modelu Pro, która według przecieków zadebiutuje jeszcze w tym roku, może w dalszym ciągu wspierać złącze Lightning.

Źródło: Twitter @Ming-Chi Kuo

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Chelsea vs AC Milan. Gdzie oglądać mecz Ligi Mistrzów na żywo?

Po wczorajszych emocjach związanych z powrotem Ligi Mistrzów dziś...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...

Płaci leasing BMW, a auto stoi od dwóch lat! Wszystko przez brak części!

Kryzys na motoryzacyjnym rynku globalnym sprawił, że nie tylko...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!