SUV Toyoty
Nowy SUV japońskiej marki to zapowiedź przyszłości.

Nowy elektryczny SUV Toyoty pokazany na zwiastunie!

Samochody elektryczne to pozycja, którą posiada każdy producent aut. Nowe modele co chwile pokazywane są światu i tak samo jest w przypadku japońskiej marki. Nowy elektryczny SUV Toyoty powstał przy współpracy z Subaru. Pomimo tego, że auto w dalszym ciągu owiane jest tajemnicą, to na zwiastunie możemy zobaczyć cząstkę tego co będzie prezentował.

SUV Toyoty i Subaru zostanie pokazany na dniach

Koncepcja nowego modelu, który powstał przy współpracy japońskich marek ma zostać pokazana na targach motoryzacyjnych Auto Shanghai w Chinach. Auto zostanie pokazane światu już 19 kwietnia, a już teraz na zwiastunie możemy zobaczyć jak będzie prezentować się linia nadwozia oraz przednia konsola nowego elektrycznego SUV-a Toyoty. LEDowe oświetlenie z przodu czy brak przedniej kratki dają jasny przekaz – przyszłość według Toyoty nadeszła.

Coming soon – Toyota next step in electrification from ToyotaGB on Vimeo.

Co wiemy o elektrycznym samochodzie obu marek?

SUV Toyoty oraz Subaru jest tajemnicą, jednak istnieje kilka informacji, którymi możemy się podzielić. Wiadomo, że auto będzie zbudowane na platformie e-TNGA. Platforma ta przystosowana jest do konfiguracji zarówno z przednim, tylnym, jak i napędem na wszystkie cztery koła. e-TNGA pomieści również różne typy silników elektrycznych i akumulatorów (od 50 kWh do 100 kWh).

SUV Toyoty
Nowy SUV japońskiej marki to zapowiedź przyszłości.

Samochód tworzony w ramach projektu „Beyond Zero” będzie prawdopodobnie modelem oferowanym w segmencie średnich SUVów. Auto do masowej produkcji i sprzedaży w Europie trafi dopiero za kilka lat. Za kilka dni dostaniemy jednak zapowiedź tego co nas czeka.