100
Views

Walka producentów kart graficznych trwa i zdaje się nie mieć końca. Nvidia wprowadziła blokadę zapobiegającą kopaniu kryptowalut, która pojawiła się w kartach RTX 3060. Złamano ją po kilku tygodniach. Teraz producent zdecydował się użyć kolejnej broni. Będzie skuteczna?

Nvidia nie składa broni. Nowe rdzenie zapobiegną kopaniu kryptowalut?

Zdaje się, że Nvidia nie daje za wygraną i po raz kolejny chce uniemożliwić kopanie kryptowalut na swoich GPU. Najnowsze plotki mówią, że “Zieloni” wykorzystają specjalne rdzenie. Wyposażone w nie będą karty z serii RTX 3000. Kości GA106-300, które znajdują się w obecnej generacji zostaną zastąpione. Nowe egzemplarze mają pracować z kośćmi GA106-302. W czym tkwi różnica?

nvidia
Nvidia wytacza nowe działa w walce z górnikami!

Nowe kości, które znajdą się w kartach graficznych Nvidia z serii RTX 3000 będą posiadać wbudowany ogranicznik kopania Etherum oraz innych kryptowalut. Nowy identyfikator PCI również znajdzie się na pokładzie. Sprawi on, że stare sterowniki przestaną działać. Producent oczywiście dostarczy nowe, a takie rozwiązanie ma utrudnić kopanie kryptowalut górnikom. Przez nich ceny kart graficznych idą w górę, a dostępność GPU jest znikoma.

Kiedy nowe rdzenie pojawią się na rynku?

Przecieki mówią, że karty wyposażone w nowe rdzenie GA106-302 pojawią się w maju. Nowe usprawnienie może sprawić, że karty Nvidia GeForce RTX 3000 stracą wartość dla górników kryptowalut. Rdzenie pojawią się w kartach RTX 3060, RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3090. Miejmy nadzieję, że nowa technologia wymyślona przez “Zielonych” sprawi, że rynek kart graficznych mocno się ustabilizuje.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.