Site icon MenWorld.pl

Oddechowy tester na COVID-19 jest skuteczny i szybki. Wchodzi na rynek!

Największym zarzutem odnośnie do obecnych testów na obecność koronawirusa, jest nie tylko czas oczekiwania, ale również sposób pobrania próbki. Pobieranie wymazu nie jest przyjemne. Fińska firma znalazła szybkie i bezbolesne rozwiązanie – oddechowy tester na COVID-19!

Oddechowy tester na COVID-19 wchodzi na rynek

Każdy, kto chociaż raz wykonywał test na obecności koronawirusa, może potwierdzić, że pobranie wymazu nie jest czymś przyjemnym. Na sam wynik również trzeba czekać kilkanaście godzin. Fińska firma znalazła jednak rozwiązanie, które jest skuteczne i przede wszystkim bardzo szybkie. Oddechowy tester na COVID-19 pokazuje wynik już po 45 sekundach!

Przeczytaj także: Elon Musk chce ewakuować ludzkość i osiedlić inny układ słoneczny

Pobranie próbki jest bardzo proste, bo jak sama nazwa wskazuje, wystarczy tylko oddech. Oddechowy tester na koronawirusa działa podobnie jak alkomat. Wystarczy przyłożyć usta do urządzenia i wydmuchać powietrze. BreathPass, bo tak nazywa się urządzenie, rozpoznaje wszystkie związki odpowiedzialne za wywołanie infekcji koronawirusa. W wydychanym powietrzu osoby chorej znajdują się określone biomarkery, które sygnalizują zmiany w płucach spowodowanych COVID-19.

Skuteczny i przede wszystkim szybki

Oddechowy tester na COVID-19 BreathPass jest bardzo skutecznym urządzeniem. Jest on wstanie wykryć zmiany w płuchach, zarówno u osób objawowych, jak i bezobjawowych. Firma Deep Sensing Algorithms, odpowiedzialna za stworzenie testera oznajmiła, że jest to najszybszy tester na koronawirusa dostępny na rynku.

oddechowy tester na covid-19
Oddechowy tester na COVID-19 jest skuteczny i szybki. Wchodzi na rynek!

Tester dostał certyfikat CE dla urządzeń medycznych i oficjalnie został dopuszczony do ogólnego użytku. Z urządzenia korzystać może jednak wykwalifikowany personel z wykształceniem medyczny,. W ciągu godziny za jego pomocą można przetestować nawet 30 osób. Można wykorzystać go praktycznie wszędzie, ponieważ jest on bezinwazyjny i mobilny.

Oddechowy tester na COVID-19 na rynek oficjalnie trafi jeszcze w tym miesiący. Koszt urządzenia jest równy cenie droższego smartfona, a koszt jednego testu to wydatek kilku euro. Wynik pozytywny sygnalizowany jest czerwonym sygnałem, zaś negatywny zielonym. Wyniki pojawiają się w aplikacji mobilnej na smartfonie. Jak zdradza producent, skuteczność jest większa niż w przypadku stosowanych obecnie testów antygenowych.

Źródło: YLE

Exit mobile version