138
Views

Sułtanat Omanu zdecydował na podjęcie współpracy z polską firmą SatRevolution. Polskie przedsiębiorstwo ma za zadanie wyprodukować, a następnie obsługiwać satelity, które zostały zamówione. Została już podpisana umowa. Wynika z niej, że Oman zdecydował się również na kooperację z polską grupą kapitałową TUATARA i amerykańską firmą Virgin Orbit.

Oman zamówił satelity polskiej firmy SatRevolution

Początek współpracy można datować na październik ubiegłego roku, kiedy w Dubaju został podpisany protokół ustaleń podczas odbywającego się wtedy Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego.

W jakim celu Sułtanat Omanu zakupił satelity? Mają one za zadanie przeprowadzić badania naukowe. Zleceniodawca chce zmodernizować swój ekosystem edukacji wykorzystując w tym celu polską satelitę. Będzie to również wzmocnienie rozwoju nowoczesnych technologii w Omanie. Kolejnym ich zadaniem będzie uchwycenie obrazu głębokiej przestrzeni kosmicznej. Naukowcy twierdzą, że zebrane informacje pozwolą przewidzieć zmiany, które mogą zostać spowodowane klimatem, jak i katastrofami naturalnymi.

Wystrzelenie ma zacząć się w porcie kosmicznym Cornwall, który znajduje się na półwyspie Lizard w Wielkiej Brytanii. Satelita SatRev CubeSat, należąca do wrocławskiego przedsiębiorstwa SatRevolution ma zostać wystrzelona z pokładu rakiety Launcher One, której właścicielem jest Virgin Orbit. Misja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze tego typu działanie Omanu.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nauka. Jeśli chcecie lepiej poznać SatRevolution, warto odwiedzić stronę należącą do przedsiębiorstwa.

Tagi:
· · ·
Kategoria artykułu
Nauka
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.