Oman kupił satelity polskiej firmy SatRevolution!

Sułtanat Omanu zdecydował na podjęcie współpracy z polską firmą SatRevolution. Polskie przedsiębiorstwo ma za zadanie wyprodukować, a następnie obsługiwać satelity, które zostały zamówione. Została już podpisana umowa. Wynika z niej, że Oman zdecydował się również na kooperację z polską grupą kapitałową TUATARA i amerykańską firmą Virgin Orbit.

Oman zamówił satelity polskiej firmy SatRevolution

Początek współpracy można datować na październik ubiegłego roku, kiedy w Dubaju został podpisany protokół ustaleń podczas odbywającego się wtedy Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego.

W jakim celu Sułtanat Omanu zakupił satelity? Mają one za zadanie przeprowadzić badania naukowe. Zleceniodawca chce zmodernizować swój ekosystem edukacji wykorzystując w tym celu polską satelitę. Będzie to również wzmocnienie rozwoju nowoczesnych technologii w Omanie. Kolejnym ich zadaniem będzie uchwycenie obrazu głębokiej przestrzeni kosmicznej. Naukowcy twierdzą, że zebrane informacje pozwolą przewidzieć zmiany, które mogą zostać spowodowane klimatem, jak i katastrofami naturalnymi.

Wystrzelenie ma zacząć się w porcie kosmicznym Cornwall, który znajduje się na półwyspie Lizard w Wielkiej Brytanii. Satelita SatRev CubeSat, należąca do wrocławskiego przedsiębiorstwa SatRevolution ma zostać wystrzelona z pokładu rakiety Launcher One, której właścicielem jest Virgin Orbit. Misja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze tego typu działanie Omanu.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nauka. Jeśli chcecie lepiej poznać SatRevolution, warto odwiedzić stronę należącą do przedsiębiorstwa.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Polacy przed meczem z Arabią. Co ze zdrowiem? Trener komentuje!

Po spotkaniu z Meksykiem, który reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała,...

Czy inwestycja w Bitcoin jest lepsza od złota w 2022 roku?

Rosnąca baza użytkowników, szybko zmieniająca się sieć firm opartych...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!