Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty składanych smartfonów. Najnowszym z nich jest Oppo, które zaprezentowało Find N. Co wiemy o Oppo Find N i kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany?

Producent prezentuje swój pierwszy składany smartfon

Inno Day 2021, podczas którego Oppo prezentuje swoje nowe rozwiązania i koncepty, zapowiada się bardzo ciekawie. Wczoraj pisaliśmy o smartfonie, który będzie posiadał chowany aparat główny. Matryca aparatu będzie wysuwała się do przodu, wtedy, kiedy użytkownik będzie tego potrzebował. Okazuje się, że to nie jedyna nowość, która może zatrząść rynkiem smartfonów.

Przeczytaj także: Oppo pracuje nad chowającą się kamerą w smartfonach

Na oficjalnym profilu Oppo na Twitterze pojawiła się zapowiedź pierwszego składanego smartfona w historii marki. Oppo Find N to smartfon, który na pierwszy rzut oka sporo czerpie od konkurencji – Samsunga Galaxy Z Fold. Konstrukcja wydaje się bardzo podobna – duży składany ekran z drugim wyświetlaczem na zewnętrznej stronie konstrukcji. To właśnie drugi ekran jest największą różnicą.

Oppo Find N – lepiej późno niż wcale?

Co prawda nie dostaliśmy żadnych oficjalnych informacji na temat Find N, to jednak wideo pokazuje bardzo ciekawe rozwiązanie. W przeciwieństwie do Galaxy Fold Z zewnętrzny ekran nie jest małym wyświetlaczem, a pełnoprawnym ekranem z cienkimi ramkami.

Jak możemy dowiedzieć się od Pete Lau, dyrektora ds. produktów w Oppo, smartfon jest efektem czteroletniej pracy nad projektem oraz rezultatem stworzenia sześciu generacji składanego smartfona. Lau przyznaje, że konkurencja wyprzedziła jego firmę pod względem reklamy swoich składanych smartfonów, jednak Find N oferuje użyteczność, wytrzymałość i stawia na doświadczenia dla użytkownika. Czyli to, czego nie potrafi zrobić konkurencja. Czy tak rzeczywiście jest?

Więcej na temat Find N dowiemy się 15 grudnia. 

Źródło: The Verge