Oto laptop przyszłości – 7 mm grubości, cienkie ramki i brak portów

Rozwój technologiczny pozwala nam tworzyć urządzenia, które prezentują się nowocześnie i minimalistycznie. Przykładem jest tutaj nowy laptop Craob X, który ma jedynie 7 mm grubości, jest praktycznie bezramkowy i nie posiada żadnych portów na swojej obudowie. Prezentuje się niesamowicie!

Koncepcyjny Craob X prezentuje się minimalistycznie i futurystycznie

Craob X to laptop koncepcyjny, który prezentuje się bardzo nowocześnie i oferuje minimalistyczny design. Laptop posiada praktycznie bezramkowy wyświetlacz i wzorem smartfonów, posiada malutką dziurkę na środku górnej krawędzi, w której znajduje się przednia kamerka. 13,3-calowy laptop ma pracować na procesorze Intel Core i7-1280P, czyli nową konstrukcję Intela.

Przeczytaj także: Dell Concept Luna to laptop przyszłości!

Reklama

Bezramkowy ekran wykorzystany Craob X ma oferować rozdzielczość 4k+. Producent zapowiada, że maksymalna obsługiwana pamięć 32 GB LPDDR5 oraz dyska 2 TB PCIe Gen4. Na pokładzie znajdziemy technologię Wi-Fi 6E, czyli najnowszy standard, jaki można zainstalować w laptopie.

Laptop przyszłości nie posiada portów i ramek

Bardzo ciekawe w kontekście laptopa Craob X jest brak jakichkolwiek portów, dlatego też urządzenie ma jedynie 7 mm grubości. Wszystkie porty, takie jak USB typu A/C, Thunderbolt, port audio 3,5 mm, gniazdo karty pamięci SD znajduje się na konstrukcji ładowarki bezprzewodowej i to właśnie w ten sposób można podłączyć urządzenia zewnętrze, czy ładować samego laptopa.

Element ten mocowany jest na pokrywie laptopa. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może zwiastować przyszłość branży komputerów przenośnych. Niemniej jednak, na pytanie, czy będzie to rozwiązanie praktyczne, trzeba będzie poczekać do pierwszych testów. Premiera laptopa ma odbyć się wkrótce, ale nie mamy żadnych szczegółów.

Źródło: MyLaptopGuide

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama