Papier toaletowy dla smartfonów

PAPIER TOALETOWY DLA SMARTFONÓW?

W toaletach na lotnisku Narita Aiport oprócz zwykłego papieru toaletowego znajdziemy drugą rolkę. Nieco mniejszą dedykowaną, dla urządzeń przenośnych. Pierwsze skojarzenia: żart, głupi kawał? Nasuwa się zasadnicze pytanie: po co specjalny papier do smartfonów?

Gdy usuniemy blokady psychiczne okazuje się, że pomysł nie jest tylko żałosną pomyłką. Specjalny papier pozwoli zachować właściwą higienę podczas korzystania z urządzenia. Wielogodzinne korzystanie z urządzeń mobilnych w różnych miejscach wiąże się z dużą ilością bakterii. Jak często dezynfekujemy lub chociaż przecieramy ściereczką nasze urządzenia? Chcąc rozwiązać ten problem Japończycy zaproponowali swoje rozwiązanie. Specjalny papier, który umożliwi nam dezynfekcje urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=HWje_E6xqEs

DOBRY POMYSŁ?

Dlatego oprócz zwykłej rolki papieru toaletowego obok znajdziemy tą przeznaczoną dla smartfonów. Na rolce umieszczono również informacje dotyczące sposobów połączenia z Wi-Fi oraz link aplikacji dla turystów. Jak wiadomo aby obetrzeć z kurzu smarfona nie potrzeba specjalnego „papieru”, jednak pomysł zaproponowany przez Japończyków działa na wyobraźnie. Porusza temat o którym nie myślimy na co dzień, a który jest niezmiernie ważny dla utrzymania prawidłowej higieny. Za realizacją projektu stoi operator telekomunikacyjny NTTDoCoMo.

Trzeba przyznać, że pomysły z Japonii potrafią zaskoczyć. Na pierwszy rzut oka prezentowana idea może wydawać się żartem lub po prostu głupim wymysłem bez zastosowania. Jednak po dłuższym zastanowieniu odnajdujemy prawdziwe przesłanki wprowadzenia tego pomysłu. Należy zadać pytanie czy pomysł zaprezentowany w Japonii wkrótce trafi również do innych krajów? Wyobrażacie sobie miejsca publiczne w naszym kraju wyposażone w specjalny papier do urządzeń mobilnych? Odpowiedź musicie wypracować sami.

Zobacz też: asystentka dla samotnych.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Cristiano Ronaldo w Barcelonie? Portugalczyk został zaoferowany FCB!

Cristiano Ronaldo swoimy wywiadem z Piersem Morganem wywołał ogromną...

Chiny spamują Twittera materiałami +18. Wszystko by ukryć protesty!

Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w Chinach zapoczątkowały protesty....


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!