Papier
papier dla smartfonów

Papier toaletowy dla smartfonów

PAPIER TOALETOWY DLA SMARTFONÓW?

W toaletach na lotnisku Narita Aiport oprócz zwykłego papieru toaletowego znajdziemy drugą rolkę. Nieco mniejszą dedykowaną, dla urządzeń przenośnych. Pierwsze skojarzenia: żart, głupi kawał? Nasuwa się zasadnicze pytanie: po co specjalny papier do smartfonów?

Gdy usuniemy blokady psychiczne okazuje się, że pomysł nie jest tylko żałosną pomyłką. Specjalny papier pozwoli zachować właściwą higienę podczas korzystania z urządzenia. Wielogodzinne korzystanie z urządzeń mobilnych w różnych miejscach wiąże się z dużą ilością bakterii. Jak często dezynfekujemy lub chociaż przecieramy ściereczką nasze urządzenia? Chcąc rozwiązać ten problem Japończycy zaproponowali swoje rozwiązanie. Specjalny papier, który umożliwi nam dezynfekcje urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=HWje_E6xqEs

DOBRY POMYSŁ?

Dlatego oprócz zwykłej rolki papieru toaletowego obok znajdziemy tą przeznaczoną dla smartfonów. Na rolce umieszczono również informacje dotyczące sposobów połączenia z Wi-Fi oraz link aplikacji dla turystów. Jak wiadomo aby obetrzeć z kurzu smarfona nie potrzeba specjalnego „papieru”, jednak pomysł zaproponowany przez Japończyków działa na wyobraźnie. Porusza temat o którym nie myślimy na co dzień, a który jest niezmiernie ważny dla utrzymania prawidłowej higieny. Za realizacją projektu stoi operator telekomunikacyjny NTTDoCoMo.

Trzeba przyznać, że pomysły z Japonii potrafią zaskoczyć. Na pierwszy rzut oka prezentowana idea może wydawać się żartem lub po prostu głupim wymysłem bez zastosowania. Jednak po dłuższym zastanowieniu odnajdujemy prawdziwe przesłanki wprowadzenia tego pomysłu. Należy zadać pytanie czy pomysł zaprezentowany w Japonii wkrótce trafi również do innych krajów? Wyobrażacie sobie miejsca publiczne w naszym kraju wyposażone w specjalny papier do urządzeń mobilnych? Odpowiedź musicie wypracować sami.

Zobacz też: asystentka dla samotnych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Regeneracja turbosprężarki - postaw na profesjonalistów Ream Poland
Regeneracja turbosprężarki – postaw na profesjonalistów Ream Poland