PayPal wprowadza opcję sprzedaży i kupna kryptowalut w Europie

Wielka Brytania stanie się pierwszym europejskim krajem, w którym PayPal udostępni możliwość sprzedaży i kupna kryptowalut. Opcja ta w październiku ubiegłego roku trafiła do użytkowników serwisu ze Stanów Zjednoczonych.

PayPal otwiera się na kryptowaluty

Amerykańska platforma płatnicza idzie z biegiem czasu i otwiera się na kryptowaluty. Nowa funkcja, która pozwoli na operowanie wirtualnymi pieniędzmi za pośrednictwem serwisu PayPal zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy z Wysp będą pierwszymi europejczykami, którzy będą mogli wykorzystywać tę funkcję na Starym Kontynencie.

Przeczytaj także: Ktoś kopał kryptowaluty na Komendzie Głównej Policji!

Jak podaje Reuters, platforma pozwoli na sprzedawanie, kupowanie i przechowywanie kryptowalut Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Funkcję udostępniono zarówno na stronie internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Będzie można ją używać jedynie na kontach indywidualnych. Na tę chwilę posiadacze kont firmowych nie mają takiej możliwości i nie jest jasne, czy w przyszłości PayPal zdecyduje się na jej uruchomienie.

To dopiero początek

Nową funkcję, która trafi do użytkowników w Wielkiej Brytanii, już wcześniej uruchomiono na terenie Stanów Zjednoczonych. Niestety, funkcja uruchomiona przez PayPal nie pozwala jednak na płacenie kryptowalutami za zakupy. Amerykańska firma nie wyklucza jednak, że w przyszłości pojawi się taka opcja. Z takiej funkcji jak na razie mogą korzystać jedynie osoby zamieszkujące w USA.

Niemniej jednak, udostępnienie funkcji obsługi kryptowalut w serwisie PayPal to duży krok w przód. Osoby, które są w posiadaniu e-waluty, będą mogły ją teraz bezpiecznie przechowywać, sprzedawać czy nawet kupować za pośrednictwem platformy płatniczej. Wsparcie dla kryptowalut oznacza również, że PayPal wkrótce zacznie rozszerzać usługi z nimi związanymi.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator sportowy, który czarował swoim...

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!