Pierwsze wieści na temat Android 13 brzmią obiecująco!

Co prawda dopiero na rynku zadebiutował Android 12, to jednak w sieci pojawiają się informacje na temat jego następcy. Tiramisu, bo tak właśnie ma nazywać się Android 13, jeszcze bardziej wpłynie na komfort korzystania z urządzenia. O czym mówią najnowsze wieści?

Kilka nowych informacji na temat nadchodzącego systemu mobilnego od Google

Android 12 nie miał najlepszego startu, ale to nie wyjątek, ponieważ pierwsze wersje systemów operacyjnych zawsze działają, jak tego oczekuje od tego deweloper i przede wszystkim użytkownicy. Kilka tygodniu słyszeliśmy, że nowy system od Google unieruchamiał składane smartfony od Samsunga. Pojawiały się także głosy, że użytkownicy smartfonów Google Pixel 5 nie mogą korzystać z technologii rozpoznawania twarzy.

Przeczytaj także: Android Auto oficjalnie dostępny w naszym kraju!

Niemniej jednak najnowsza wersja systemu Google ma być rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie na działanie telefonu. Oprogramowanie zostało mocno odchudzone, zastosowano nowe animacje. Co więcej, deweloper ostatnio ogłosił, że do obiegu trafi również system 12 Go stworzony z myślą o słabszych smartfonach. Teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat systemu Android 13.

Android 13 przyniesie sporo przydatnych nowości

Do premiery Google Android 13 zostało jeszcze sporo czasu. Daty premiery nie znamy, jednak możemy się spodziewać, że nie nastąpi ona nie szybciej, niż pod koniec 2022 roku. Patrząc na datę udostępniania poprzednich wersji systemu, nastąpi to w czwartym kwartale przeszłego roku. W sieci pojawiły się jednak przecieki na temat przyszłej wersji systemu.

Według nich system jeszcze bardziej wpłynie na czas pracy smartfonów na baterii. Wszystko za sprawą funkcji The Android Resource Economy, która będzie odpowiedzialna za równoważenie wykorzystywania aplikacji między czasem pracy na baterii. System będzie wykorzystywał interfejsy API i usługi systemu oraz przyznawał aplikacjom punkty, które zostaną później wymienione na czas pracy procesora. Jeśli dana aplikacja przekroczy limit punktów, jej działania w tle zostaną wyłączone.

Android 13 zaoferuje lepsze zarządzeniu powiadomieniami. Użytkownik podczas instalacji aplikacji będzie mógł wybrać rodzaj wysyłanych powiadomień. Według informacji, które umieszczono w sieci, nowy system da możliwość ustawienia poszczególnego języka dla danej aplikacji. Użytkownik otrzyma także możliwość zmiana wyglądu zegara na ekranie blokady.

Źródło: TechSpot

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!

Mattia Binotto oficjalnie przestanie być szefem zespołu Scuderia Ferrari....

TV do oglądania filmów i seriali. Jaki wybrać w 2022 roku?

Wszyscy widzimy co dzieje się za oknem. Pogodę można...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!