Pierwsze wieści na temat Android 13 brzmią obiecująco!

Co prawda dopiero na rynku zadebiutował Android 12, to jednak w sieci pojawiają się informacje na temat jego następcy. Tiramisu, bo tak właśnie ma nazywać się Android 13, jeszcze bardziej wpłynie na komfort korzystania z urządzenia. O czym mówią najnowsze wieści?

Kilka nowych informacji na temat nadchodzącego systemu mobilnego od Google

Android 12 nie miał najlepszego startu, ale to nie wyjątek, ponieważ pierwsze wersje systemów operacyjnych zawsze działają, jak tego oczekuje od tego deweloper i przede wszystkim użytkownicy. Kilka tygodniu słyszeliśmy, że nowy system od Google unieruchamiał składane smartfony od Samsunga. Pojawiały się także głosy, że użytkownicy smartfonów Google Pixel 5 nie mogą korzystać z technologii rozpoznawania twarzy.

Przeczytaj także: Android Auto oficjalnie dostępny w naszym kraju!

Reklama

Niemniej jednak najnowsza wersja systemu Google ma być rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie na działanie telefonu. Oprogramowanie zostało mocno odchudzone, zastosowano nowe animacje. Co więcej, deweloper ostatnio ogłosił, że do obiegu trafi również system 12 Go stworzony z myślą o słabszych smartfonach. Teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat systemu Android 13.

Android 13 przyniesie sporo przydatnych nowości

Do premiery Google Android 13 zostało jeszcze sporo czasu. Daty premiery nie znamy, jednak możemy się spodziewać, że nie nastąpi ona nie szybciej, niż pod koniec 2022 roku. Patrząc na datę udostępniania poprzednich wersji systemu, nastąpi to w czwartym kwartale przeszłego roku. W sieci pojawiły się jednak przecieki na temat przyszłej wersji systemu.

Według nich system jeszcze bardziej wpłynie na czas pracy smartfonów na baterii. Wszystko za sprawą funkcji The Android Resource Economy, która będzie odpowiedzialna za równoważenie wykorzystywania aplikacji między czasem pracy na baterii. System będzie wykorzystywał interfejsy API i usługi systemu oraz przyznawał aplikacjom punkty, które zostaną później wymienione na czas pracy procesora. Jeśli dana aplikacja przekroczy limit punktów, jej działania w tle zostaną wyłączone.

Android 13 zaoferuje lepsze zarządzeniu powiadomieniami. Użytkownik podczas instalacji aplikacji będzie mógł wybrać rodzaj wysyłanych powiadomień. Według informacji, które umieszczono w sieci, nowy system da możliwość ustawienia poszczególnego języka dla danej aplikacji. Użytkownik otrzyma także możliwość zmiana wyglądu zegara na ekranie blokady.

Źródło: TechSpot

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama