193
Views

Nie od dziś wiadomo, że karty z wizerunkami Pokemonów mogą kosztować ogromną sumę pieniędzy, zwłaszcza jeśli mówimy o specjalnych edycjach. Taką kartą jest właśnie Pikachu-Holo Illustrator, którą sprzedano na aukcji za 900 tys. USD!

Jedna z 39 egzemplarzy, jakie wyprodukowano

Karta Pikachu-Holo Illustrator przedstawia najpopularniejszego pokemona w historii. Z pozoru wygląda na zwykłą kartę, jednak jest to bardzo rzadki egzemplarz. W tyle widzimy innego pokemona – Charmandera, a całość pokryta jest hologramem. Te cechy nie sprawiają jednak, że jest ona warta swoich pieniędzy.

Przeczytaj także: Mężczyzna usłyszał wyrok – 20 lat więzienia za zakup karty Pokemon

Egzemplarz karty sprzedany na aukcji w Stanach Zjednoczonych jest wyjątkowy z innego powodu. Karty Pikachu-Holo Illustrator powstało jedynie 39 sztuk. Nie można było jej jednak nabyć, ponieważ kartę tę można było jedynie wygrać w konkursie organizowanym przez Coro Coro Magazine w latach 1997-98.

Pikachu-Holo Illustrator
Oto karta Pikachu-Holo Illustrator warta 4 mln złotych!

Karta Pikachu-Holo Illustrator została stworzona przez legendarną artystkę

Pikachu-Holo Illustrator ma też inne unikatowe cechy. Wartość karty podbija fakt, że za ilustrację widniejącą na karcie odpowiada Atsuko Nishida. Jest to osoba, która stworzyła pierwotny wizerunek elektrycznego pokemona, który na krok nie odstępował Asha, głównego bohatera anime. Karta została sprzedana, a nowy nabywca może cieszyć się z tego rzadkiego okazu.

Tak jak już zostało wspomniane, kartę na aukcji w Stanach Zjednoczonych nabyto w cenie 900 tys. USD, czyli prawie 4 milionów złotych. Fakt, że nie wiadomo, ile kart z tej serii zachowało się do obecnych czasów, jeszcze bardziej wpływa na cenę. Na pytanie, czy była warta prawie 4 miliony złotych, musicie odpowiedzieć sobie sami. Dla osoby, która ją kupiła, z pewnością była warta swojej ceny.

https://twitter.com/PSAcard/status/1496896683979907072/photo/1

Żródło: Goldin

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.