120
Views

Pomimo tego, że PS5 jest konsolą bardzo trudno dostępną, to Sony z pozytywem patrzy na przyszłość. Według najnowszych przecieków Sony podobno pracuje nad PlayStation 5 Pro. Sugeruje się, że konsola będzie dwa razy mocniejsza niż podstawowa wersja.

Sony planuje wypuścić PlayStation 5 Pro?

Najnowsza generacja konsol od Sony cieszy się dużym zainteresowaniem. Problem jest jednak taki, że z powodu niedoboru półprzewodników i problemów z łańcuchem dostaw dostępność PS5 na rynku jest mocno ograniczona. A jeśli już pojawi się na rynku, cena jest ogromna. Trwająca wojna również nie pomaga.

PlayStation 5 - nadchodzi świeżość! Którą konsolę PS5 kupić?
PlayStation 5 Pro wyjdzie i będzie dwa razy mocniejsze

Przeczytaj także: Sony i Amazon pracują nad serialową adaptacją God of War?

Sony swego czasu zapowiedziało wypełnienie luki niedoboru PS5 zwiększoną produkcją PlayStation 4 Pro. Stara generacja konsol nie oferuje jednak takiego skoku technologicznego i grafiki, którą oferuje PS5. Okazuje się jednak, że w planach Sony jest stworzenie PlayStation 5 Pro, które ma być dwa razy mocniejsza niż obecna wersja.

Dwa razy większa moc na pokładzie

Nowa generacja konsol zadebiutowała na rynku w listopadzie 2020 roku. Od początku jej dostępność była jednak ograniczona. Powodem była oczywiście pandemia. Konsola Sony jest bardzo pożądana przez graczy, dlatego też japoński producent prawdopodobnie postanowi wykonać podobny ruch, jak w przypadku poprzedniej generacji – stworzyć wersję PlayStation 5 Pro.

Kanał RedGaming Tech poinformował, że z Japonii do Stanów Zjednoczonych wyjechały tajemnicze prototypy urządzeń Sony. Sugeruje się, że są wczesne wersje PlayStation 5 Pro lub PS VR2. RGT podają, że nowa wersja PS5 Pro ma pojawić się pod koniec 2023 lub 2024 roku i oferować dwa razy większą moc niż obecnie sprzedawana konsola. Mówimy tutaj o dwa razy większej rasteryzacji i 2,5-krotnie lepszych osiągów podczas wykorzystywania ray-tracingu.

Pierwsze sugestie mówią, że PlayStation 5 Pro może wykorzystywać 5 nm lub 4 nm proces technologiczny, który zostanie stworzony z myślą o drugiej generacji okularów VR. Mówi się również, że konsola będzie wyposażona w technologię podobną do AMD Fidelity FX Super Resolution 2.0.

Wszystkie te informacje należy jednak traktować z przymrużeniem oka, ponieważ w żaden sposób nie zostały one potwierdzone.

Źródło: YouTube

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.