117
Views

Osoby, które na co dzień zajmują się ochroną praw człowieka, dziennikarze oraz politycy mogą spać spokojnie? Tego nie wiem. Wiadomo natomiast, że w Polsce rusza Facebook Protect, a więc program, który ma za zadanie chronić konta przed cyberatakami.

Meta, a więc grupa Facebooka działająca pod nową nazwą poinformowała o wprowadzeniu programu, który ma za zadanie chronić konta osób, które mogą być atakowane przez użytkowników naruszających zadany na platformach społecznościowych. To oficjalny komunikat, jaki został przesłany przez przedsiębiorstwo. To oznacza, że między innymi politycy, dziennikarze oraz osoby zajmujące się ochroną praw człowieka będą chronieni bardziej, niż reszta użytkowników. Tak można przynajmniej wnioskować. Kto może skorzystać z takiej pomocy? Z pewnością nie będzie to opcja dostępna dla wszystkich. Facebook Protect, a więc nowy program ochrony będzie pojawiał się automatycznie osobom, które mogą być potencjalnie zagrożone.

Meta wprowadza Facebook Protect w Polsce

Przy okazji warto zaznaczyć, że osoba korzystająca z mediów społecznościowych wcale nie musi korzystać z nowego programu. Jest to więc wsparcie dobrowolne. Czym się wyróżnia ten “dodatek”? Przede wszystkim program monitoruje profil pod kątem ataków cyberprzestępców. Dodatkowo zostaje wprowadzone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Warto zauważyć, że Facebook Protect nie jest nowością. Program ten działa już od dwóch lat w Stanach Zjednoczonych. Od prezentacji w USA w 2019 roku, działalność jest rozszerzana o kolejne kraje. Grupa Meta informuje również, że program będzie dostępny na całym świecie. Kiedy? Za jakiś czas. Krótko mówiąc, nie wiemy kiedy dokładnie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat programu, warto odwiedzić stronę Meta. Znajdziemy tam raczej ogólne informacje dotyczące programu. Czy faktycznie jest to rozwiązanie, któremu można ufać? Sądząc po niektórych aferach, w które zamieszany był właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego… ciężko powiedzieć.

Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych publikacji, które są związane z nowymi technologiami.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.