Porsche Cayenne Turbo GT – niemiecki producent uzupełnia gamę modelu

Porsche Cayenne to jeden z najpopularniejszych modeli producenta. Teraz niemiecka marka sportowych aut luksusowych poszerza gamę tego właśnie modelu. Na rynek wchodzi Porsche Cayenne Turbo GT – bohater, który łączy w sobie sportowy charakter i użyteczność życia codziennego!

Zupełnie odmienione Cayenne w sportowej wersji

Porsche to auta, na które od zawsze patrzyło się inaczej. Charakterystyczne okrągłe przednie reflektory na stałe zapisały się na kartach motoryzacyjnej historii. Jednym z najpopularniejszych modeli niemieckiego producenta jest model Cayenne, czyli miejski SUV. Teraz model ten dostał sportową wersję, która zachwyca funkcjonalnością i osiągami. Porsche Cayenne Turbo GT to model, który prezentuje się niesamowicie. Sami zresztą zobaczcie!

Auto zostało obniżone o 17 mm względem standardowej wersji Cayenne. Z racji tego projektanci musieli przeprojektować zarówno pasywne, jak i aktywne komponenty układu podwozia Cayenne Turbo GT. Producent usztywnił sztywność trzykomorowego zawieszenia pneumatycznego o 15%, odpowiednio dostrojono również amortyzatory Porsche Active Suspension Magagement (PASM), skrętnej osi tylnej oraz wspomagania kierowniczego Plus. Te wszystkie zabiegi sprawiły, że samochód fantastycznie trzyma się drogi i pewnie się prowadzi.

Reklama

Co potrafi Porsche Cayenne Turbo GT? Naprawdę dużo!

Sercem Cayenne Turbo GT jest czterolitrowy silnik V8 biturbo, który generuje moc 640 koni mechanicznych. Do pierwszej „setki”, silnik ten rozpędza auto w 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć auto to 300 km/h. Na pokładzie znajdziemy ośmiostopniową przekładnię automatyczną Tiptronic S, która chłodzona jest cieczą. Auto dostępne jest ze sportowym pakietem stylistycznym i tylko w formie czterodrzwiowego Coupe. Na wyposażeniu znalazły się specjalnie zaprojektowane opony o wysokich osiągach.

Przeczytaj także: Porsche 911 GT3 Touring 2022 – popatrzcie na to cudo!

Nowe auto niemieckiego koncernu to balans pomiędzy ekstremalną jazdą na torze a niedzielnym wyjazdem w góry. Auto w dalszym ciągu oferuje wysoką funkcjonalność, ale również potrafi pobić rekord toru. Wersja Turbo GT posiada nowy wał korbowy, korbowody, tłoki, napęd łańcucha rozrządu oraz tłumik drgań skrętnych niż model Turbo Coupe. W środku znajdziemy dużo elementów wykonanych z Alcantary.

Ceny nowego Porsche Cayenne Turbo GT zaczynają się od 963 000 PLN.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama