czkawka

Prosty sposób na pozbycie się czkawki? Ta słomka wam pomoże

Czkawka to zjawisko, które potrafi być bardzo uciążliwe. Naukowcy z University of Texas Health Science Center znajdującego się w San Antonio znaleźli sposób na szybkie pozbycie się czkawki. Wszystko za sprawą pozornie normalnie wyglądającej czkawki.

Czkawka to bardzo uciążliwe zjawisko

Każdy z nas doświadczył kiedyś czkawki. Jest to zjawisko, które powstaje wskutek podrażnienia przepony. W momencie, gdy wdychamy powietrze, nasza przepona kurczy się i obniża. Tym sposobem nasza klatka piersiowa zwiększa swoją objętość, a do płuc wlatuje powietrze. W momencie, gdy wydychamy powietrze, nasza przepona się kurczy. Gdy zakończenia nerwów przepony zostają podrażnione, mięśnie wywołują spazmatyczne skurcze. To powoduje nierównomierne oddychanie.

Przeczytaj także: Niesamowite znalezisko 5-latka! Znalazł ząb megalodona!

Nierytmiczna praca przepony i nierównomierne oddychanie powoduje gwałtowne wciąganie powietrza. Tym sposobem głośnia i nasze struny głosowe się zamykają, przez co odcinany jest dopływ powietrza. Tym sposobem dostajemy czkawki. Może to być bardzo męczące i uciążliwe zjawisko, którego często trudno się pozbyć.

Powstał jednak sposób na jego szybkie wyeliminowanie

Naukowcy z University of Texas Health Science Center w San Antonio wynaleźli małe i przystępne urządzenie, które w szybki sposób pozwoli wyeliminować zjawisko czkawki. Urządzenie to przypomina normalną słomkę, jednak według naukowców, którzy stoją za wymyśleniem tego urządzenia, słomka skutecznie hamuje niekontrolowane skurcze wątroby.

czkawka FISST
FISST to rozwiązanie, które ma w szybki sposób wyeliminować zjawisko czkawki.

FISST, bo tak nazywa się urządzenie, na jednym ze swoich końców posiada membranę z niewielkim otworem. Picie przez słomkę wymaga od użytkownika większej siły ssania niż w przypadku zwykłej słomki. To właśnie sprawia, że w szybki sposób możemy pozbyć się czkawki. Jak mówią przeprowadzone badania, FISST jest skuteczny w 92 procentach! Produkt wyceniony został na 14 dolarów.