Megalodon to największy rekin znany ludzkości. Ten prehistoryczny postrach oceanów mierzył ponad 25 metrów długości. Ostatnio niesamowitego znaleziska dokonał 5-letni chłopczyk, który znalazł jeden z zębów tej wielkiej ryby!

Ząb Megalodona znaleziony przez kilkuletnie dziecko

Poczas spokojnego dnia na plaży Myrtle Beach w Karolinie Południowej, Brayden Drew dokonał okrycia, którego nie zapomni do końca swojego życia! 5-latek, podczas swoich wykopalisk znalazł czarny obiekt o długości dziesięciu centymetrów! Okazało się, że jest to ząb największego rekina znanego ludzkości – Megalodona.

Megalodon
5-latek znalazł ząb największego rekina znanego ludzkości, megalodona.

Megalodon zamieszkiwał naszą plantę od 15,9 do 2,6 miliona lat temu. Pływał po wodach epoki micoenu i pilocenu. Według informacji podanych przez badaczy, długość tego wielkiego rekina mogła przekraczać nawet 25 metrów! Według Jacka Coopera ze Swansea University rekin, do którego należał znaleziony przez Braydena ząb miał długość około 12 metrów.

Niesamowite odkrycie, które zawiśnie w ramce

Wielu naukowców potwierdziło, że znalezisko dokonane przez 5-letniego Braydena Drew to w rzeczywistości ząb należący do rekina. Jego czarne zabarwienie jest efektem wypłukania się fosforanów. Warto również dodać, że w Południowej Karolinie w ostatnim czasie znaleziono sporą ilość szczątków należących do gatunku Otodus megalodon.

Przeczytaj także: Park Jurajski to nie fikcja. Tak przynajmniej twierdzi współtwórca Neuralink!

Znalezisko 5-latka ma 10 centymetrów długości i z pewnością zawiście w pokoju chłopca.