Przenośna konsola Sony powstaje! Jest jeden duży i kosztowny problem
95
Views

Czytając najnowsze plotki, przypomniałem sobie moment, kiedy udałem się do sklepu i kupiłem swoje PSP. To był piękny moment, który może zdarzyć się jeszcze raz, ponieważ podobno przenośna konsola Sony jest tworzona przez japońskiego giganta.

Przenośna konsola Sony powstaje

Każdy, kto chociaż raz grał na PlayStation Portable, wie, jaką frajdę przynosiła ta niewielka konsol. Można powiedzieć, że urządzenie to wyprzedziło swoje czasy. Teraz na rynku posiadamy kilka handheldów, które pozwalają spędzać przyjemnie czas.

Przenośna konsola Sony powstaje! Jest jeden duży i kosztowny problem
Sony ma pracować nad nową przenośną konsolą.

Przeczytaj także: Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!

Japoński gigant chyba zobaczył, jak wielki sukces odnosi obecnie Nintendo Switch czy Steam Deck, a na horyzoncie pojawi się również handheld od ASUSA. Najnowsze plotki mówią, że przenośna konsola Sony rzeczywiście jest w planach!

Nowa wersja PSP wkrótce zawita na rynek?

PSP, a potem PS Vita – historia Sony, jeśli chodzi o przenośne konsole istnieje i japoński gigant nie poległ na tym rynku. Dlatego też informacje o tym, że nowa przenośna konsola Sony powstaje, są bardzo budujące, ponieważ kto jak kto, ale Sony wie jak to robić.

Przenośna konsola Sony powstaje! Jest jeden duży i kosztowny problem
Przenośna konsola Sony powstaje! Jest jeden duży i kosztowny problem.

Projekt Q Lite, bo tak właśnie mówi się na nowego handhelda w kuluarach japońskiego producenta, ma być jednak zupełnie czymś innym, niż PSP czy PS Vita. Do jego działania będzie wymagane… PlayStation 5. Wymagany będzie także szybki internet, ponieważ działanie tego handhelda będzie oparte tylko i wyłącznie na Remote Play.

Przenośna konsola Sony ma zostać wyposażona w ekran o maksymalnej rozdzielczości 1080p i będzie oferować 60 klatek na sekundę. Jak podaje Insider Gaming, konsola ma prezentować się podobnie do kontrolera DualSense, jednak różnicą jest to, że centralną część korpusu będzie zajmować 8-calowy wyświetlacz LCD. Na pokładzie znajdziemy adaptacyjne Trigger i haptyczne wibracje. Producent wyposaży handhelda w lepsze głośniki i wejścia na słuchawki.

Źródło: Insider Gaming

Kategoria artykułu
Konsole
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.