Radom Air Show 2018

Radom Air Show 2018 – praktyczne informacje nt. imprezy

Radom Air Show 2018 – gdzie się odbędzie, gdzie zaparkować?

W najbliższy weekend, 25 i 26 sierpnia na lotnisku 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego na ulicy Sadków 1 w Radomiu odbędą się jedne z największych pokazów lotniczych w Europie. Osoby, które wybierają się na imprezę własnym autem nie powinny martwić się o miejsce, ponieważ właściciele okolicznych pól w ten weekend zamieniają je w duże parkingi. Ceny są różne i zależą oczywiście od lokalizacji. Warto sprawdzić dyskusję na wydarzeniu na Facebooku, z której możemy znaleźć więcej informacji na ten temat. Czas sprawdzić co można, a czego nie można wnieść na Radom Air Show 2018. 

 

Zezwolone i zakazane produkty na Radom Air Show 2018

Zacznijmy od listy produktów, które możemy wnieść na teren pokazów. Lista nie jest długa, ponieważ jest to impreza masowa. Należy pamiętać, że każda próba ominięcia jakiegokolwiek zakazu może sprawić, że wcale nie dostaniemy się na teren lotniska. 

 

Wniesiemy, a wręcz powinniśmy mieć ze sobą:

  • Napoje w butelkach plastikowych o pojemności do 0.5l. Uwaga, butelki muszą być zamknięte fabrycznie. Warto mieć ze sobą kilka butelek wody, ponieważ ceny na terenie są delikatnie mówiąc dość wygórowane. 
  • Zabezpieczenie przed słońcem, a więc nakrycie głowy, krem do opalania i przede wszystkim okulary słoneczne. Pamiętajcie, że będziecie patrzyli cały czas w niebo. No, prawie cały czas. 
  • Przydać się może koc, krzesełko turystyczne, leżak. Chyba nikt z Was nie chce stać cały dzień.

 

Lepiej, aby w naszym plecaku nie znalazł się:

  • Alkohol, a także środki odurzające.
  • Broń, materiały wybuchowe, amunicja, ale także inne przedmioty, które ochrona może uznać za niebezpieczne.
  • Zabawki, a konkretnie baloty, czy światełka laserowe. Tu głównie chodzi o kwestię bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej. 
  • Nie zabierajmy ze sobą substancji żrących, farbujących, pojemników, które służą do rozpylania gazu.
  • Materiałów reklamowych, rasistowskich, ksenofobicznych, politycznych, oraz takich, które zawierają wulgarne treści.

 

Czy kupię bilety na Air Show na miejscu? 

Tak, można kupić bilety w dniu imprezy. Warto jednak pamiętać, że ich ilość jest ograniczona. Przy samym lotnisku, w specjalnie przygotowanych kasach będą czekać na zainteresowanych pracownicy, którzy będą sprzedawać bilety w cenie 45 zł za normalny i 30 zł za ulgowy. Warto również dodać, że osoby niepełnosprawne mają całkowicie darmowy wstęp na Radom Air Show. Pamiętajcie również o tym, że bilet upoważnia do wejścia na imprezę tylko raz. Jeśli wyjdziecie, będziecie musieli kupić kolejny bilet. Poniżej przedstawiamy program pokazów lotniczych oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także tak zwane FAQ jeśli chodzi o dzieci. Bawcie się dobrze! 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
EV3 – Elektryczny retro bolid