Renault idzie na przekór wszystkim! Co z silnikami spalinowymi?

Elektryfikacja motoryzacji jest nieuniknionym krokiem w przód. Kiedy wszystkie największe marki zapowiadają całkowity koniec produkcji samochodów z silnikiem spalinowym, pojawia się Renault, wychodząc naprzeciw wszystkim. Francuski koncern zdradził, jak będzie wyglądać przyszłość tradycyjnych silników w jego autach.

Silniki elektryczne przyszłością motoryzacji

Audi zapowiedziało, że produkcja samochodów z silnikami spalinowymi zakończy się w 2026 roku. Z kolei Volvo przedstawiło, że od 2030 roku auta szwedzkiej marki będzie można kupić jedynie z silnikami napędzanymi energią elektryczną. Jest to kolejny krok w przód, jeśli chodzi nie tylko o rozwój motoryzacji, ale również uratowanie planety. Większość producentów zapowiada, że czas silników spalinowych dobiega końca. Inaczej jest z Renault. Francuski koncern wypowiedział się na temat przyszłości tradycyjnych silników w ich samochodach.

Przeczytaj także: Audi zdradziło, kiedy skończy produkcję samochodów spalinowych

Według raportu Auto Express, samochody wychodzące spod marki Renault oraz podlegającej koncernowi Dacii, będą oferowane z silnikami spalinowymi nawet po 2035 roku. Pomysł pełnej elektryfikacji motoryzacji do 2035 roku mocno nie podoba się wiceprezesowi wykonawczemu Grupy Renault, dlatego też koncern podejmuje taką decyzję. Oczywiście mowa tutaj o autach z napędem hybrydowym.

Renault nie rezygnuje z silników spalinowych

Podczas targów IAA Mobility, przedstawiciel Grupy Renault przyznał, że auta z silnikami hybrydowymi będą w ofercie marek podlegających koncernowi po roku 2035. Przyznał, że tego typu pojazdy będą produkowane do 2040 roku. Stwierdził, że zbyt szybkie wprowadzenie aut w pełni elektrycznych nie będzie dobre nie tylko dla samego rynku, ale również dla konsumentów. Nie każdy chce posiadać w swoim garażu samochodu z napędem BEV.

Plany sprzedażowe grupy Renault zdają się potwierdzać plany koncernu, ponieważ Dacia będzie sprzedawać 10% pojazdów elektrycznych do 2030 roku. Liczba ta w przypadku Renault to 90%, zaś Alpine będzie sprzedawała pełne 100% pojazdów elektrycznych.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj