132
Views

Bez wątpienia przyszłością motoryzacji jest elektryczność. Już teraz praktycznie każdy producent posiada w swojej ofercie samochód napędzany energią elektryczną. Audi, jeden z największych producentów samochodów osobowych zdradził właśnie, kiedy zakończy produkcję aut napędzanych silnikami spalinowymi.

Audi zdradziło swoje plany na przyszłość

Jakiś czas temu, w sieci pojawiła się informacja, która mówiła, że Audi rzekomo zakończy produkcję samochodów spalinowych już w 2026 roku. Niemiecki producent aut osobowych odniósł się do wszystkich spekulacji, na temat przecieków, które pojawiły się w internecie. Wydano oficjalne oświadczenie prasowe, w którym możemy przeczytać, że wszystkie modele aut, jakie pojawią się na rynku do 2026 roku, będą samochodami elektrycznymi.

Przeczytaj także: Ford Polska sprzedał całą pulę Mustanga Mach-E. Polacy lubią elektryki?

Tym samym poznaliśmy datę zakończenia produkcji samochodów osobowych napędzanych silnikami spalinowymi. Jak podało Audi, proces produkcji tego typu aut zakończy się w 2033 roku. Co ciekawe, nie tyczy się to wszystkich światowych rynków. Samochody Audi z silnikami spalinowymi w dalszym ciągu będą dostępne w Chinach kilka lat po tej dacie. Producent tłumaczy, że w Państwie Środka zapotrzebowanie na takie modele jest zdecydowanie większy niż na innych rynkach. Niemiecki koncern ogłosił także, że do 2050 roku wszystkie produkowane auta będą całkowicie elektryczne.

Audi
Audi zakończy produkcję auta spalinowych w 2033 roku.

Co z obecną generacją silników spalinowych?

Audi jasno przedstawiło swoje plany na przyszłość. Wiemy, że produkcja auto spalinowych na rynku europejskim i w USA zakończy się w 2033 roku. Tyczy się to również hybryd oraz samochodów z systemem plug-in. Niemiecki koncern przyznał, że zakończył rozwój nowych silników spalinowych. Oznacza to, że nie powstanie żadna nowa jednostka. Obecne silniki spalinowe będą jedynie aktualizowane, tak aby spełniały wszystkie wymogi dotyczące emisji spalin.

Co więcej, Audi przekazało, że do 2025 roku, w gamie producenta ma znaleźć się 20 modeli BEV (Battery Electric Vehicle), wśród których znajdą się auta oparte na platformie opracowanej razem z Porsche – Premium Platform Electric. Audi pracuje już nad modelami BEV A3, A4, A5 i A6.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.