Connect
To Top

Renault Megane GT Line – sportowy wygląd, oszczędna jazda

Nie każdy potrzebuje bardzo szybkiego auta. Wiele osób chce posiadać sportowo wyglądający samochód, jednak nie chce wiązać z tym dużej pojemności silnika. Trochę to dziwne, ale serio, tak jest. To właśnie dla takich klientów stworzony został Renault Megane GT Line, a więc hatchback wyglądający mega sportowo. To jednak nie znaczy, że pod maską znajdziemy jakąś mocną V6-tkę. Wręcz przeciwnie, jest tam niewielkiej pojemności silnik. Ciekawi jesteście, czy takie połączenie ma sens? Jeśli tak, to zachęcam do dalszej lektury artykułu.

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Ktoś może zapytać, jaki ma sens zakup auta, które wygląda na sportowe, a takim przecież nie jest. Co prawda czterocylindrowy motor turbo 1.3 generuje 160 KM i 260 Nm, ale nie oszukujmy się, 8,2 do setki na nikim wrażenia nie zrobi. Jakiś czas temu testowałem Megane GT. W tamtym przypadku miałem do czynienia z motorem 1.6, który generował 205 KM, a do 100 km/h przyspieszał w 7.1 sekundy. Wtedy mogliśmy już mówić o hot hatchu. Nie ukrywam, nie bardzo przypadł mi do gustu tamten model, ponieważ palił dużo, a jakoś dużej frajdy z jazdy nie dawał. Kiedy otrzymałem propozycję testów Renault Megane GT Line, który posiada wspomniany mały silnik pomyślałem, że przecież sportowy wygląd i motor o małej pojemności może wróżyć tylko i wyłącznie tragedię. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo się myliłem. 

Renault Megane GT Line standardowo oferowany jest z 17-calowymi felgami. Te piękne 18-tki wymagają niewielkiej dopłaty.

Renault Megane GT Line standardowo oferowany jest z 17-calowymi felgami. Te piękne 18-tki wymagają niewielkiej dopłaty.

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media