Odkurzacze automatyczne mają jedno zadanie – sprzątać. Nie w przypadku tego modelu. Nowe roboty sprzątające Xiaomi, czyli modele z serii Roborock – G10S i G10S Pro, które wkrótce trafią do sprzedaży, będą posiadały bardzo ciekawą i niespotykaną dla tego typu urządzeń funkcję. Chodzi o możliwość prowadzenia rozmów z domownikami, dzięki wbudowanej kamerce i mikrofonowi.

Roboty sprzątające Xiaomi – G10S i G10S Pro zawojują rynek?

Każdy, kto posiada w swoim domu robota sprzątającego, wie, że urządzenia te są bardzo przydatne i funkcjonalne. Przede wszystkim zwalniają nas z obowiązku odkurzania. Zaawansowane urządzenia posiadają możliwość skanowania pomieszczeń, co pozwala nam na sprzątanie poszczególnych pokoi, kuchni, czy salonu. Xiaomi jest jednym z producentów, którzy w swojej ofercie posiadają wiele modeli, jednak żaden z nich nie oferuje tego, co zbliżające się roboty sprzątające Xiaomi z serii Roborock, G10S i G10S Pro.

Przeczytaj także: Xiaomi. Firma wkrótce zaprezentuje prototyp swojego pierwszego auta

Roboty sprzątające Xiaomi Roborock G10S i G10S Pro to urządzenia o eleganckim wyglądzie. Trzeba podkreślić fakt, że pracami nad designem automatycznych odkurzaczy sprawowała włoska firma słynąca z projektowania samochodów, czyli Pininfarina. Na wyposażeniu robotów znajdzie się stacja dokująca, która samoczynnie będzie opróżniała pojemnik z brudem, czy funkcję czyszczenia ściereczki mopującej. Do robotów będzie można dokupić akcesoria, takie jak automatyczne uzupełnianie pojemnika na wodę, czy też element suszący szmatkę mopującą na ciepło.

roboty sprzątające xiaomi
Roboty sprzątające Xiaomi pozwolą na rozmowy z domownikami!

Wersja G10S Pro posiada kamerkę i mikrofon. Czegoś takiego na rynku jeszcze nie było!

Wszystkie wyżej opisane funkcje są bardzo przydatne i roboty sprzątające Xiaomi będą mogły namieszać na rynku automatycznych odkurzaczy. Trzeba jednak podkreślić, że nie są to najciekawsze funkcje, ponieważ model G10S Pro zostanie wyposażony we wbudowaną kamerkę oraz mikrofon, przy pomocy, których będziemy mogli prowadzić konwersację z innymi domownikami! Na pokładzie znajdzie się także lampka podświetlająca LED, która zastąpi standardową wiązkę podczerwieni.

Oba roboty sprzątające Xiaomi będą oferować moc ssącą na poziomie 5100 Pa, a mechanizmy mopujący będzie w stanie wibrować z prędkością 3000 wibracji sonicznych na minutę. Roborock G10S i G10S Pro zostały wyposażone w specjalny algorytm, który wskazuje moment, w którym robot będzie musiał zostać ponownie naładowany. Akumulator w obu modelach ma pojemność 52000 mAh. Roboty będą też w stanie wybrać odpowiedni moment do użycia mopa.

Nie wiemy, kiedy roboty sprzątające Xiaomi trafią na inne rynki. G10S i G10S Pro dostępne są już jednak na rynku chińskim. Podstawowa wersja kosztuje 4799 juanów, czyli około 3200 PLN, a bardziej zaawansowany model to wydatek rzędu 3800 PLN (5699 juanów).

Źródło: Notebookcheck