114
Views

Xiaomi jest jednym z gigantów technologicznych, które mają w planach stworzenie auta elektrycznego. Firma z Państwa Środka w ciągu najbliższych kilku miesięcy przedstawi prototyp swojego pierwszego samochodu. Tak przynajmniej wynika ze słów przedstawicieli chińskiego koncernu.

Xiaomi pracuje nad elektrycznym samochodem

Coraz więcej producentów słynących głównie z produkcji urządzeń mobilnych decyduje się na wstąpienie na rynek motoryzacyjny. Jednym z pierwszych gigantów, którzy przedstawili swój projekt, jest Huawei. Samochód chińskiego producenta nosi nazwę Aito M5 i jest hybrydą. Od jakiegoś czasu mówi się też o projekcie Xiaomi.

Przeczytaj także: Co Nissan robi ze zużytymi bateriami aut elektrycznych?

Samochód Xiaomi jest niewiadomą, ponieważ producent nie zdradził żadnych szczegółów na temat swojego projektu. W przeciwieństwie do samochodu Apple, o którym słyszy się od wielu lat, wiemy, że chiński producent rzeczywiście pracuje nad swoim autem. Co więcej, działający prototyp auta ma zostać zaprezentowany w ciągu kilku następnych miesięcy!

Promocje Xiaomi. Tańsza hulajnoga, słuchawki, odkurzacz i wiele innych
Xiaomi. Firma wkrótce zaprezentuje prototyp swojego pierwszego auta

Efekty pracy poznamy już niebawem

Motoryzacja weszła w erę elektryczności, dlatego też giganci technologiczni chcą być tymi, którzy będą mocno uczestniczyć w rozwoju nowych technologii. Xiaomi Automobile jest jedną z tych firm. Chiński gigant pracuje nad stworzeniem samochodu napędzanego silnikami elektrycznymi. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w marcu tamtego roku i wydaje się, że wkrótce poznamy efekty tej pracy.

Przedstawiciel koncernu zapowiedzieli, że pierwszy, w pełni funkcjonalny koncept Xiaomi Auto zostanie oficjalnie przedstawiony w trzecim kwartale tego roku. Będzie to pokaz możliwości chińskiego giganta. Kiedy samochód trafi do masowej produkcji? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to w pierwszej połowie 2024 roku!

Źródło: Gizmochina

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.