Tapia Roboty w japońskim hotelu szpiegowały gości?
Tapia Roboty w japońskim hotelu szpiegowały gości?

Roboty w japońskim hotelu szpiegowały gości?

Roboty w japońskim hotelu mogły być kontrolowane przez hakerów

Jak poinformował specjalista do spraw bezpieczeństwa, Lance R. Vick roboty w japońskim hotelu HIS Group mogły być narażone na ataki. Co ciekawe, ekspert zgłosił problem firmie, jednak nie otrzymał od nikogo żadnej odpowiedzi.

Przeglądając profil Lance R. Vick’a na Twitterze nikt z hotelu nie zainteresował się problemem związanym z robotami.  „Minął tydzień, więc zaatakuję atakiem 0day. Robota Tapia ustawionego w słynnym japońskim hotelu można przekształcić, aby zapewnić każdemu zdalnemu aparatowi / mikrofonowi dostęp do wszystkich przyszłych gości. Nieautoryzowany kod za pośrednictwem NFC za głową. Mieli 90 dni. Nie obchodziło ich to„.

Tapia, producent robotów, które potencjalnie mogły obserwować klientów

Według firmy Bitdefender, która jest autorem tej ciekawostki, roboty w hotelu mogły przesyłać obraz i dźwięk na komputery hakerów. Wystarczyła instalacja aplikacji do przesyłania strumieniowego audio i wideo. Ta zdalnie łączyła się z urządzeniem hakera, aby niepowołana osoba mogła podglądać gości w ich pokojach w hotelu. Producentem urządzeń jest firma Tapia. Roboty w japońskim hotelu miały witać gości hotelowych. Oprócz tego urządzenia potrafią podpowiedzieć jaka będzie pogoda, a także dokonać zakupów online. Na szczęście ta poważna usterka została już naprawiona przez producenta. To nie jest jednak pierwszy taki przypadek. Przeglądając raport Tokio Reporter firma Tapia, montująca roboty już niejednokrotnie otrzymywała sugestie o tym, że istnieje duże ryzyko włamania się do oprogramowania urządzeń.

 

Zobacz również: T‑Mobile uruchomił eksperymentalną instalację 5G w Krakowie.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/lsmedia/menworld.pl/public_html/wp-content/plugins/zeen-engine/inc/class-zeen-engine.php on line 529
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
BMW: Płać za użytkowanie auta – a nie za posiadanie na własność.