Connect
To Top

Rowery elektryczne – fakty i mity

W Polsce rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością jednak wciąż krążą wokół nich mity. Czas je obalić.

FAKT – rowery elektryczne oferują przejechanie do 100 km na jednym ładowaniu

Rowery elektryczne pozwalają na przejechanie od 50 km do 100 km. Jest to zależne do stylu jazdy oraz od tego, gdzie się poruszamy. Naładowanie rowerów marki TrybEco kosztuje 20 groszy za 100 km. Czysta oszczędność.

FAKT – rowery elektryczne są przyjazne dla środowiska

Wybierając rower elektryczny zamiast samochodu ograniczamy emisje smogu i mamy realny wkład w ochronę środowiska. Baterie rowerów TrybEco są poddawane recyklingowi, co też ma duży wpływ na otaczający nas świat. Same ekologiczne plusy.

MIT – rowery elektryczne to sprzęt dla leniwych

Rower elektryczny wspomaga użytkownika. Nie ma mowy o tym by rozleniwiał cyklistów. W każdej chwili możemy wyłączyć elektryczne wspomaganie i korzystać z roweru tak, jak z tradycyjnego. – Większe dystanse, lekkość jazdy oraz pomoc w podczas jazdy na wymagającym terenie. To wszystko można osiągnąć dzięki elektrycznemu wspomaganiu – mówi Tomasz Przygucki, właściciel marki TrybEco. Warto jednak pamiętać, że w czasie włączonego wspomagania też należy pedałować.

MIT – rowerem elektrycznym można jeździć tylko po ulicy

Jeśli pojazd spełnia parametry normy EN15194, tj. silnik ma moc nie większą niż 250 W, a wspomaganie działa do prędkości 25 km/h to nie ma żadnych przeciwwskazań by mógł jeździć po ścieżce rowerowej.

FAKT – można jeździć bez prawa jazdy

Do jazdy rowerem elektrycznym nie potrzebujemy żadnych uprawnień. Nie jest wymagana też jego rejestracja czy ubezpieczenie. Zawsze warto jest mieć przy sobie dowód osobisty i bezwzględnie pamiętać o kasku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media