Składane smartfony to przyszłość urządzeń mobilnych. W swojej ofercie posiadają je chociażby Samsung czy Motorola. Składany ekran firmy Royole FlexPai może okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem.

Royole FlexPai prezentuje składany ekran micro-LED

Chińska firma Royole FlexPai była jednym z pierwszych producentów, który zaczął pracę nad składanymi ekranami. Pomimo tego, że tacy giganci jak Samsung, Huawei czy Motorola zanotowali większy rozgłos i sukces dzięki swoim smartfonom, to jednak wydaje się, że firma z Państwa Środka ostatecznie wygrywa w tym wyścigu.

Przeczytaj także: Samsung ma ambitne plany co do składanych smartfonów

Projekt Royole FlexPai to rozwiązanie, które może zrewolucjonizować rynek składanych ekranów. Chińska firma przedstawiła swój prototyp ekranu wykonanego w technologii micro-LED. Ekran ten jest podatny na różnego rodzaju wygięcia czy rozciąganie, dlatego też możemy jasno zobaczyć jak wygląda przyszłość składanych smartfonów.

royole flexpai
Tak prezentuje się przyszłość składanych smartfonów?

Tak wygląda przyszłość składanych smartfonów?

Ekran zaprezentowany przez Royole to rozwiązanie, które wydaje się być przyszłością rynku składanych smartfonów. Elastyczny ekran przygotowany przez chińską firmę wykonano w technologii micro-LED i można go wyginać, przekręcać czy formować z niego praktycznie dowolny kształt. Jak informuje producent, ekran ten będzie mógł trafić do masowej produkcji.

Royole FlexPai pokazało jak wygląda przyszłość składanych smartfonów
Ekran firmy Royole jest niesamowicie elastyczny.

Demonstracyjny ekran ma przekątną 2,7-cala. Oczywiście jest to dopiero prototyp, dlatego też na masową produkcję musimy jeszcze poczekać. Zagęszczenie pikseli w ekranie Royole FlexPai wynosi na ten moment jedynie 120 ppi, dlatego też zwiększenie ilości pikseli będzie kolejnym etapem rozwoju.

Źródło: Android Authority