Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!
102
Views

Rozgrywki Superligi mogą oficjalnie ruszyć z kopyta. Według przecieków pierwsze mecze mają zostać rozegrane w 2025 roku. Dziś poznaliśmy szczegółowy plan formatu tego turnieju.

Rozgrywki Superligi – jak będą wyglądać?

Rozgrywki Superligi, stworzonej przez największe kluby z Europy, ruszą już w 2025 roku. Firma A22, zajmująca się prowadzeniem tych rozgrywek, zaprezentowała szczegółowy format rywalizacji, który ma zrewolucjonizować piłkę nożną na Starym Kontynencie. Oto kluczowe elementy nowego systemu:

  • Rozgrywki Superligi – 64 drużyny: Uczestniczące drużyny zostaną podzielone na trzy ligi: Star, Gold i Blue. Liga Star obejmie 16 zespołów w dwóch grupach, podobnie jak liga Gold. Liga Blue będzie największa, z 32 drużynami podzielonymi na cztery grupy.
  • Faza Grupowa: Rywalizacja w fazie grupowej będzie trwała od września do kwietnia. Każda drużyna rozegra 14 meczów – siedem u siebie i siedem na wyjeździe.
Superliga ruszy w 2025 roku! Ponad 60 klubów chętnych!; Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!
Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!

Przeczytaj także: Superliga ruszy w 2025 roku! Ponad 60 klubów chętnych!

  • Eliminacje i Finał: Osiem najlepszych drużyn z każdej ligi przystąpi do rund eliminacyjnych, rozpoczynając od ćwierćfinału, który będzie rozgrywany w systemie podwójnej rundy (mecz i rewanż). Finał odbędzie się na neutralnym boisku.
  • Degradowanie i Awans: Dwie najsłabsze drużyny w lidze Star zostaną zdegradowane do ligi Gold, a dwie najlepsze drużyny Gold awansują bezpośrednio do Ligi Star. To samo dotyczy relacji między ligą Gold a ligą Blue.
  • Możliwość walki dla każdego: Finaliści z ligi Blue awansują o szczebel wyżej. 20 najsłabszych zespołów z tej ligi, na koniec sezonu opuści rozgrywki. Zostaną one zastąpione przez nowe zespoły, które będą mogły awansować do rozgrywek poprzez krajowe rozgrywki ligowe. To ma zagwarantować wszystkim drużynom europejskim możliwość walki w tych rozgrywkach.
  • Terminarz i Harmonogram: Mecze będą rozgrywane w ciągu tygodnia, zgodnie z terminarzem lig krajowych, co ma zapewnić zgodność z istniejącymi strukturami.

Nowy format rywalizacji, mający obowiązywać od sezonu 2025/26, ma na celu złamanie monopolu UEFA i FIFA, otwierając drzwi dla równości i zwiększenia prestiżu dla klubów biorących udział w Superlidze Europejskiej. Czy te zmiany odmienią oblicze europejskiego futbolu?

Superliga powraca! Nowy projekt zrewolucjonizuje futbol?; Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!
Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!

Źródło: Independent UK

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.