Strona główna Nowe technologie Samochód Xiaomi coraz bliżej. Przybliżona data premiery prototypu ujawniona!

Samochód Xiaomi coraz bliżej. Przybliżona data premiery prototypu ujawniona!

0

Coraz więcej producentów technologicznych decyduje się na wejście do branży motoryzacyjnej. Pierwszy samochód Xiaomi chińskiego giganta nie jest tak bardzo odległy, jak mogłoby się wydawać. Najnowsze przecieki mówią, kiedy możemy zobaczyć prototyp pierwszego auta w historii przedsiębiorstwa.

Samochód Xiaomi zostanie zaprezentowany już niebawem. Kiedy?

Samochód Xiaomi to coś, o czym pisze się już od kilku miesięcy. Chiński gigant technologiczny chce być pierwszą firmą technologiczną, która w rzeczywistości zaprezentuje swoje auto. Pierwsza wersja samochodu została już dostrzeżona jakiś czas temu podczas ulicznych testów. Oficjalna premiera prototypu jeszcze się nie odbyła, jednak poznaliśmy wstępną datę tego wydarzenia.

Przeczytaj także: Usunięcie urządzeń Huawei i ZTE z sieci kosztuje krocie. W USA zaczyna brakować pieniędzy

Prawdopodobnym miejscem, na którym po raz pierwszy ujrzymy samochód Xiaomi, będzie specjalne wydarzenie, które odbędzie się w sierpniu tego roku. Takie informacje podał portal Sina Tech. To właśnie wtedy założyciel chińskiego giganta, Lei Jun, zaprezentuje światu pierwsze auto w historii firmy.

Firma wierzy w swój projekt i ma ambitne plany, co do rynku motoryzacyjnego

Plotki sugerują, że Lei Jun spędza bardzo dużo czasu w siedzibie przedsiębiorstwa w celu przedyskutowania prezentacji auta. Samochód Xiaomi miałby więc zostać pokazany już w sierpniu, a następnie ruszyć na kolejne drogowe testy, które odbędą się także zimą. Projektem zajmuje się HVST Autmobile Desing. Firma poczyniła już odpowiednie kroki do wejścia na rynek motoryzacyjny – zatrudniła dyrektora ds. PR, a cała kampania reklamowa rozpocznie się zaraz po prezentacji auta.

Xiaomi ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o podbicie rynku pojazdów elektrycznych. Według zapowiedzi gigant technologiczny chce przeznaczyć na rozwój swojego działu motoryzacyjnego 10 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady. Sam samochód Xiaomi ma do 44,4 tys. dolarów USD w zależności od wersji wyposażenia. Tańszy model będzie obsługiwał technologię autonomicznej jazdy na poziomie L2, natomiast ten droższy – L3. Sugeruje się, że auto trafi do sprzedaży w Chinach w 2024 roku.

Źródło: GSMArena

Exit mobile version