Używana Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 test. Wady zalety włoskiego SUV-a.
212
Views

Samochody Alfa Romeo mają taką, a nie inną opinię. Przekonanie, że są awaryjne, nigdy nie było bardziej nieprawdziwe. Jak się okazuje, auta włoskiego producenta biją pod tym względem konkurencję na głowę. Choć ze słów eksperta podkreśla to tylko fakt, w jakim stanie znajduje się przemysł motoryzacyjny.

Samochody Alfa Romeo Cię nie zawiodą

Auta Alfa Romeo od samego początku zachwycały swoim wyglądem i designem, który po prostu przykuwał wzrok. Niestety, problemy pojazdów z lat 80. i 90. sprawiły, że auta włoskiej marki mają opinie awaryjnych, nawet jeśli mówimy o obecnie produkowanych modelach. Okazuje się jednak, że samochody te są niezawodne.

Używana Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 test. Wady zalety włoskiego SUV-a.; Samochody Alfa Romeo są najbardziej niezawodne. I co, głupio wam?
Używana Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4. Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Używana Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 test. Warto czy nie?

J.D. Power, amerykańska firma analizująca rynek motoryzacyjny podzieliła się najnowszymi danymi, które pokazały zaskakującą prawdę – samochody Alfa Romeo są po prostu niezawodne i wraz z Ramem i Dodgem plasują się na szczycie listy. Jak podkreśla dyrektor ds. testów porównawczych samochodów J.D. Power, Frank Hanley, świadczy to tylko o jakości, jaką oferuje branża motoryzacyjna w obecnych czasach.

Branża motoryzacyjna się cofa?

Okazuje się, że według badań przeprowadzonych przez J.D Power samochody Alfa Romeo w 2023 roku były najbardziej niezawodnymi pojazdami na rynku. Do tego trzeba dodać również auta marki Dodge i RAM. Niestety, wygląda jednak na to, że branża motoryzacyjna się cofa, ponieważ w ostatnich latach częstotliwość początkowych problemów z jakością wzrosła aż o 30 problemów na 100 pojazdów. Powodem ma być zbyt wielkie skupianie się producentów na nowych technologiach zamiast na niezawodności swoich pojazdów.

Jak przyznał Hanley “przemysł motoryzacyjny boryka się z problemami, jakich nie widziano od 37 lat od rozpoczęcia badania jakości pojazdów.” Auta są bardziej złożone i oferują nowoczesne technologie, jednak nie zawsze satysfakcjonują one klientów. Traci też na tym jakość.

Używana Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 test. Wady zalety włoskiego SUV-a.; Samochody Alfa Romeo są najbardziej niezawodne. I co, głupio wam?
Samochody Alfa Romeo są najbardziej niezawodne. I co, głupio wam? Fot. MenWorld

Obecnie przeciętny producent samochodów ma 192 problemy na 100 pojazdów (PP100) i jest to o 12 więcej niż przed rokiem i aż o 30 więcej niż w 2021 roku. Samochody Alfa Romeo, RAM i DODGE (odpowiednio 143, 141 i 140 PP100) przewodzą w kontekście niezawodności na rynku amerykańskim, jeśli chodzi o jakość początkową. Przed rokiem Alfa plasowała się na siódmy miejscu od końca.

Źródło: J.D. Power

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.