157
Views

Samoloty zagłady to potężne maszyny, których zadaniem jest dowodzenie jednostkami w razie wojny nuklearnej. Jedną z takich maszyn zauważono nad moskiewskim niebem. Co oznacza obecność samolotu zagłady Iljuszyn Ił-80 nad Rosją?

Maszyna zostanie pokazana po raz pierwszy od 2010 roku

Widok samolotu zagłady może przyprawić o dreszcze, ponieważ to potężna maszyna. Taki powietrzny pojazd pojawił się nad moskiewskim niebem. Samolot zagłady ma być jedną z atrakcji, jaka pojawi się na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Rosji, która odbędzie się już 9 maja. To właśnie na niej mają zostać pokazane najbardziej zaawansowane maszyny rosyjskiego wojska. Samolot zagłady Iljuszyn Ił-80 ma być jedną z nich.

Przeczytaj także: Roc, czyli największy samolot świata znów na niebie

Na Placu Czerwonym w Moskwie 9 maja odbędzie się parada związana z Dniem Zwycięstwa w Rosji. Jedną z największych atrakcji tego dnia ma być samolot zagłady Iljuszyn Ił-80. Maszyna ta zostanie pokazana po raz pierwszy podczas tego wydarzenia od 2010 roku. Jak możemy się domyślić, obecność tego pojazdu powietrznego ma być sygnałem dla krajów NATO, że wspieranie Ukrainy może przerodzić się w znacznie większy konflikt. Mowa tutaj o kolejnej wojnie światowej.

Samolot zagłady Iljuszyn Ił-80
Fot. Wikipedia/Leonid Faerberg (transport-photo.com)

Samolot zagłady Iljuszyn Ił-80 przeleci nad Moskwą w ramach parady Dnia Zwycięstwa

Samolot zagłady Iljuszyn Ił-80 został zbudowany w 1985 roku i jest on latającym centrum dowodzenia. Maszyna pozbawiona jest okien na całej długości. Te znajdują się naturalnie jedynie przy kokpicie. Jej długość to 59,54 metra, wysokość 15,5 metra a rozpiętość skrzydeł tego samolotu wynosi 48,06 metra. Do napędzania samolotu wykorzystano cztery silniki turbowentylowane Kuzniecow NK-86. Każdy z nich oferuje ciąg na poziomie 127,6 kN. Oficjalne dane mówią, że powstały cztery takie samoloty

Samolot zagłady Iljuszyn Ił-80, określany jest “Latającym Kremlem”. Sugeruje się, że pojazd przeleci dość nisko nad moskiewskim niebem podczas parady Dnia Zwycięstwa, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek. Iljuszyn Ił-80 będzie przelatywał w akopaniamenicce dwóch myśliwców MiG-29 i przeleci nad katedrą św. Bazylego. Wraz z nimi na niebie pojawią się Tupolewy TU-95MS i TU-160. Przedstawiony zostanie także myśliwiec 5. generacji – SU-57 oraz bombowce dalekiego zasięgu – TU-22M3.

Źródło: DailyMail/Fot. Wikipedia

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.