Samsung Galaxy Note 10+Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 10+

Samsung Galaxy Note 10+ – premium pod każdym względem

Samsung Galaxy Note 10+ to największy i najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon w ofercie koreańskiego producenta. Seria Galaxy Note to urządzenie skierowane do ludzi biznesu, którzy potrzebują niezawodności idącej w parze z funkcjonalnością. Czy Samsung Galaxy Note 10+ jest w stanie to zaoferować?

Samsung Galaxy Note 10+ i jego ciekawy design

Samsung Galaxy Note 10+ to najmocniejszy flagowiec w ofercie producenta. To właśnie w tym modelu stosowane są najnowocześniejsze zastosowania, które później przenoszone są chociażby do również flagowej serii Galaxy S. Po pierwszym spojrzeniu na Note 10+ widać, że mamy do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. Telefon został wykonany z wysokiej klasy materiałów, co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. Cała obudowa Samsunga Galaxy Note 10+ została wykonana ze szkła. O ile materiał jest przyjemny w użytkowaniu, to posiada standardową dla siebie wadę – niesamowicie się palcuje. Na całe szczęście testowany przeze mnie egzemplarz był w kolorze Aura White, przez co odbicia palców nie były aż tak widoczne. Warto jednak zaznaczyć, że obudowa dobrze znosi próby użytkowania, ponieważ podczas 3 tygodniowych testów nie pojawiła się żadna rysa.

Samsung Galaxy Note 10+ ma wymiary 162.3 x 77,2 x 7,9 mm przez co jest dużym telefonem. O ile oglądanie filmów czy przeglądanie zdjęć na takim ekranie jest przyjemne, to w moim przypadku, codzienne korzystanie z telefonu nie było zbyt proste. Nie posiada dużych dłoni, dlatego też nawet pisanie po ekranie jedną ręką było wyzwaniem. Trzymając smartfon w optymalnej pozycji nie było opcji bym sięgnął palcem w górną krawędź wyświetlacza w celu otworzenia interesującej mnie aplikacji. Jeśli więc interesuje was seria Galaxy Note i nie posiadacie dużych dłoni, to zdecydowanie lepszą opcją będzie standardowy model Note 10 bez plusa. 

Obłędne proporcje ekranu

Sam smartfon prezentuje się świetnie, żeby nie rzec obłędnie. Wokół ekranu Samsunga Galaxy Note 10+ znajdują się bardzo cienkie ramki, które sprawiają, że ciężko oderwać się od korzystania z urządzenia (ogromną zasługę ma też tutaj sam wyświetlacz i to co oferuje). 6,75-calowy wyświetlacz zajmuje tutaj prawie 91% przedniej powierzchni smartfona, co jest niesamowitą wartością. Boczne ramki są praktycznie niewidoczne, a górna jest nieco węższa od tej na dole. 

Oczywiście standardowym wyposażeniem każdego smartfona z serii Galaxy Note jest rysik S Pen, którego stacja dokująca znajduje się na dolnej krawędzi. Obok niego producent umieścił głośnik, port USB typu C oraz mikrofon. Slot na dwie karty nanoSIM, drugi mikrofon oraz otwór na wydostawanie się dźwięku z obudowy został umieszczony na przeciwległej krawędzi.