1220
Views

Cztery aparaty zapewniają wysoką jakość

Samsung Galaxy Note 10+ został wyposażony w cztery aparaty. Warto jednak zaznaczyć, że nie są one znacznym usprawnieniem względem chociażby serii Galaxy S10. Samsung otwarcie przyznał, że seria Note 10 nie skupia się mocno na trybach fotografii. Nie znaczy to jednak, że jest źle, a wręcz przeciwnie – jest bardzo dobrze. 

Zestaw aparatów w Samsung Galaxy Note 10+:

  • główny 12 megapikselowy ze zmienną przysłoną (f/1.5 – f/2.4), ogniskowa 27 mm, matryca 1/ 2.55-cala, technologia Dual Pixel PDAF, optyczna stabilizacja obrazu (OIS);
  • teleobiektyw 12-megapikselowy z przysłoną f/2.1, ogniskowa 52 mm, matryca 1/ 3.6-cala, PDAF, optyczna stabilizacja obrazu (OIS), 2x zoom optyczny;
  • ultraszerokokątny 16 megapikselowy przysłoną f/2.2, ogniskowa 12 mm, Super Steady Video’
  • TOF 3D;
  • nagrywanie materiałów w rozdzielczości 2160p@30/60 fps, 1080p@30/60/24fps, 720p@960fps;
  • dioda LED, automatyczny HDR, tryb nocny

Zdjęcia wykonywane przy pomocy Note 10+ stoją na wysokim poziomie. Przy świetle dziennym prezentują się one rewelacyjnie i nie ma się do czego przyczepić. Zdjęcia posiadają ogromną ilość szczegółów. Aparat w słoneczne dni automatycznie przełącza się na przysłonę f/2.4 przez co zdjęcia są bardziej wyraźne i nie występują przepalenia.

Fotografie nocne również prezentują się bardzo dobrze. Wychodzą bardzo naturalnie, jednak zdarza się, że nie odzwierciedlają stanu faktycznego – występują przerysowania i prześwietlenie scenerii. 

Zdjęcia po dwukrotnym zbliżeniu optycznym wyglądają bardzo dobrze. Na ostateczny efekt duży wpływ ma optyczna stabilizacja obrazu, która skutecznie zapobiega poruszeniom, przez co niwelujemy szansę rozmazania. 

W przypadku zdjęć wykonywanych ultraszerokokątnym obiektywem trzeba zauważyć, że Samsung zdecydowanie poprawił ten aspekt. Zdjęcia przy wykorzystaniu tego obiektywy nie charakteryzują się efektem zakrzywienia w rogach, przez co prezentują się o wiele lepiej. Aparat dobrze radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, jednak po zmroku nie oczekujmy od niego cudów. Minusem jest to, że nie posiada on optycznej stabilizacji obrazu. 

Nagrywanie filmów

Filmy nagrywane są w różnych rozdzielczościach. W każdej z nich otrzymujemy szczegółowy i płynny materiał, a świetnie sprawuje się tutaj stabilizacja obrazu. Również dobrze działa autofocus, który sprawnie ostrzy pierwszy plan. Samsung Galaxy Note 10+ oferuje nagrywanie materiałów w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Użytkownik do dyspozycji ma HDR, który jednak nie jest dostępny przy nagrywaniu z wykorzystaniem rozdzielczości FHD. W 1080p nie skorzystamy również ze śledzenia autofocus. Materiały wideo w 4k i 30 fps można nagrywać jedynie przez maksymalnie 10 minut. Tryb Super Slow-motion 960 fps dostępny jest jedynie w rozdzielczości HD 720p. 

Użytkownik ma do wyboru kilka trybów nagrywania. Jednym z ciekawszych jest nagrywanie z rozmytym tłem, który dostępny jest w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Istnieje również możliwość nagrywania drugiego planu w odcieniach szarości (na pierwszym musi znajdować się osoba).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.