Samsung Galaxy S11 - wszystko co wiemy!
Samsung Galaxy S11 - wszystko co wiemy!

Samsung Galaxy S11 – wszystko co wiemy!

Od rozpoczęcia sprzedaży ostatniej serii flagowców Samsunga – Galaxy S10, minęło już ponad 8 miesięcy. W tym czasie zdążyły się rozgościć na rynku i przygotować dobre przedpole swoim następcom. A ci zbliżają się nieubłaganie. Mowa tu oczywiście o telefonach z serii Samsung Galaxy S11. Jak będą się prezentować, zarówno pod względem wyglądu jak i specyfikacji? To postaram się przedstawić w dalszej części tego artykułu. Zapraszam do lektury!

Wygląd

W kwestii tego, jak nowy flagowy produkt Samsunga będzie wyglądał, wniosek jest jeden. Koreański gigant chce wprowadzić nutę nowego stylu w swoich flagowcach. Będą to pierwsze modele, w których aparaty przemieszczone zostaną ze środka tylnej części obudowy na jej lewą stronę. Umieszczone na niestety dosyć mocno (przynajmniej sądząc po renderach) wystającej „wysepce” aparaty komponują się dosyć ciekawie. Ciekawie, aczkolwiek nie każdemu podoba się ten nowy trend wśród smartfonów.

Ekran wygląda całkiem podobnie do tego, który dostaliśmy przy okazji Samsunga Galaxy Note 10, czyli zagięty na krawędziach bocznych ekran z przednim aparatem umieszczonym w wycięciu symetrycznie na środku w górnej części. Tutaj też zachodzi więc zmiana względem poprzedniej generacji, gdyż tam moduł przedniego aparatu umieszczony był w ekranowej dziurze w prawym górnym rogu. Sam wyświetlacz nowego modelu ma mieć przekątną 6,7″, co przy takiej bezramkowości, jaką oferuje Samsung, nie będzie wymagało, aby telefon był przesadnie duży. Wariant S11e ma zawierać ekran o przekątnej 6,3/6,4″ a S11+ – 6,9″. Wyświetlacze w powyższych modelach mają mieć odświeżanie na poziomie 120Hz w miejsce standardowych 60Hz.

Przyciski regulacji głośności i blokady ekranu znajdować się będą na prawej krawędzi telefonu. Na dolnej zaś krawędzi zauważyć można gniazdo USB typu C, głośnik oraz dwie fugi antenowe. Górna krawędź zawiera w sobie tylko i wyłącznie pojedynczą fugę antenową, a strona lewa jest wolna od jakichkolwiek przycisków itp.