129
Views
Samsung prezentuje dysk SSD o pojemności 128 TB
Samsung prezentuje dysk SSD o pojemności 128 TB

Samsung jest znanym i przede wszystkim lubianym producentem dysków SSD. Tym razem firma postanowiła zaprezentować nowe rozwiązanie na rynek serwerowy w postaci dysku SSD o pojemności 128 TB. Tak pojemny dysk ma umożliwić ograniczenie ilości wymaganych serwerów przy korzystaniu z ogromnej ilości miejsca na dane. Według firmy jeden serwer od teraz będzie mógł pomieścić więcej niż 1 PB danych.

Przeczytaj także: Solidigm zapowiada nowe tanie i szybkie dyski SSD M.2

Samsung prezentuje nowy dysk SSD. Na czym bazuje?

Wykorzystano kości pamięci QLC, a dysk wspiera interfejs NVMe co jest sporym problemem dla konkurencji w postaci dysku SSD 3,5″ od Nimbus, który został wyceniony na 40 tysięcy dolarów, a gwarantuje przepustowość na poziomie SATA, czyli 500/500 MB/s przy 114K/106K IOPS. Prawdopodobnie szybsze rozwiązanie będzie także stosunkowo droższe, ale jak na razie to tylko przypuszczenia, bo firma żadnych konkretnych danych odnośnie cen nie podała.

Źródło: Samsung

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii hardware.

Kategoria artykułu
Hardware
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.