SCI-FI na żywo. Amerykańskie wojsko prezentuje noktowizory ENVG-B

Technologia wojskowa musi być zaawansowana, by stwarzać przewagę nad przeciwnikiem. Amerykańskie wojsko udostępniło wideo, na którym możemy zaobserwować pracę nowych okularów noktowizyjnych ENVG-B.

Przewaga na polu bitwy dzięki nowym noktowizorom

Największa i najnowocześniejsza armia na świecie, czyli wojsko USA przedstawiło materiał, na którym widzimy pracę nowych gogli noktowizyjnych. Przetestowane na polu walki okulary sprawdzają się świetnie. Patrząc na materiał udostępniony na Twitterze, mogłoby sie wydawać, że patrzymy na gameplay z najnowszej odsłony Call of Duty. To wszystko co widzimy na wideo to działania prawdziwej jednostki wojskowej.

Jedna z najwybitniejszych jednostek sił lądowych armii amerykańskiej, druga Brygada Bojowa Stryker przedstawiła pracę gogli noktowizyjnych podczas działań na polu bitwy. Gogle, które w ostatnim czasie trafiły do brygady zostały opracowane przez L3 Warrior System i amerykańskie wojsko. Google ENVG-B, czyli Enhaced Night Vision Goggle- Binoculars to technologia, która stworzy przewagę nad przeciwnikiem i pozwoli korzystać z najbardziej rozwiniętych technologii podczas walki.

Z czego składają się gogle ENVG-B i jak działają?

Gogle noktowizyjne ENVG-B to urządzenie, którego waga wynosi 1,1 kilograma, a czas ich działania to około 15 godzin. W porównaniu do poprzedniej generacji obraz jest zdecydowanie ostrzejszy. Przedstawiona na wideo konfiguracja posiada dwuokularowy system lornetki, który znacząco zwiększa pole widzenia, świadomość sytuacyjną oraz zwiększenie percepcji głębi.

Nowy system gogli noktowizyjnych wyposażono w białe rurki z luminoforem. Gwarantuje on znacznie lepszy kontrast względem tradycyjnych noktowizorów z zielonym fosforem. Zastosowanie takiej specyfikacji sprawia, że obraz jest ostrzejszy i zapewnia lepszą widoczność przy niedoborach światła. Okulary świetnie sprawdzają się również w ekstremalnych warunkach – kurz, dym czy nawet zerowe oświetlenie pod ziemią. Kompas AR umieszczono na górnej części interfejsu.

ENVG-B
Tak prezentuje się obraz z nowych gogli ENVG-B.

Oczywiście okulary ENVG-B posiadają łączność bezprzewodową, co pozwala na sparowanie celownikiem z funkcją noktowizora. To sprawia, że żołnierze będą mogli korzystać z technologii rodem z filmów akcji – wystawiać broń zza rogu czy przeszkody, przy zachowaniu celności i bezpieczeństwa!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Finaliści Car Of The Year 2023 ujawnieni, a głosowanie w styczniu

Głosowanie na tytuł Car Of The Year 2023 zbliża...

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście...

Chiny spamują Twittera materiałami +18. Wszystko by ukryć protesty!

Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w Chinach zapoczątkowały protesty....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!