Sędzia piłkarska pokazała białą kartkę! Co oznacza ten kartonik?

Sędzia pokazała białą kartkę! Co oznacza? Sędzia pokazała białą kartkę! Co oznacza?

Sędziowie piłkarscy na swoim wyposażeniu mają dwie kartki – żółtą oraz czerwoną. W meczu Sporting Lizbona – Benfica portugalskiej ligi kobiecej, sędzia po raz pierwszy w historii futbolu pokazała białą kartkę. Co ona oznacza?

Sędzia pokazała białą kartkę

Od Mistrzostw Świata 1970 sędziowie piłkarscy przyzwyczaili kibiców, do tego, że korzystają jedynie z gwizdka oraz żółtej i czerwonej kartki, które mają za zadanie utemperować zachowanie graczy uciekających się do fali. W meczu portugalskiej ligi kobiecej miało miejsce wyjątkowe zdarzenie.

Przeczytaj także: Napoli oszukiwało podczas transferu? Podzieli los Juve?

Reklama

Mecz pomiędzy Benficą a Sportingiem Lizbona zakończył się trzybramkowym zwycięstwem tej pierwszej drużyny. Podczas spotkania jedna z zawodniczek skarżyła się na złe samopoczucie. Zauważyły to sztaby medyczne obu drużyn, które ruszyły jej z pomocą. Chwile potem kibice zgromadzeni na trybunach i przed telewizorem byli świadkami historii, ponieważ sędzia pokazała białą kartkę.

Sędzia pokazała białą kartkę! Co oznacza?
Sędzia pokazała białą kartkę! Co oznacza?

Pierwszy taki przypadek w historii futbolu

Sędzia podczas derbowego meczu pomiędzy kobiecymi drużynami Benfiki i Sportingu pokazała białą kartkę, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii piłki nożnej. Białą kartkę dostały sztaby medyczne obu drużyn, które pośpieszyły na pomoc źle czującej się zawodniczce.

Sędzia pokazała białą kartkę! Co oznacza?
Biała kartka została pokazana po raz pierwszy w historii Futbolu.

Co oznacza biały kartonik pokazany podczas spotkania piłki nożnej? Jest to uznanie dla zachowania fair play zgodnego z duchem sportu. Ma ona pomóc w dążeniu do „poprawy wartości etycznej w sporcie”. W ten sposób sędzina podziękowała sztabom medycznym za pomoc zawodniczce.

Źródło: Sportbible

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama