143
Views

Już dziś odbędzie się długo wyczekiwany mecz Polska – Szwecji, który da nam odpowiedź na to, czy zagramy w finałach Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Czesław Michniewicz odkrył karty, oto skład Polaków na Szwecję. Czy dadzą radę wywalczyć awans?

Bilans ze Szwecją nie jest dobry

Ostatni mecz, jaki Reprezentacja Polski rozegrała ze Szwecją, odbył się 23 czerwca 2021 roku. Było to spotkanie, które mogło dać nam awans do fazy pucharowej Euro 2020, jednak reprezentacja “Trzech Koron” postawiła poprzeczkę, której nie udało nam się przejść. Robert Lewandowski dwoił się i troił, jednak jego dwie bramki nie starczyły na wygranie tego spotkania. Szereg błędów, brak komunikacji oraz zmiana trenera nie pomogły i Szwecja wygrała tamten mecz 3:2, a my wróciliśmy do domu.

Przeczytaj także: Polska – Szwecja. Gdzie oglądać mecz?

Katem Polaków w tamtym spotkaniu okazał się Emil Forsberg, który strzelił wtedy dwie bramki. Swoje strzelanie rozpoczął w 2. minucie, a po raz drugi ukąsił w 59. minucie. Robert Lewandowski zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami, jednak sztylet w serce w 94. minucie wbił nam Viktor Claesson. Dziś trzeba jednak uważać nie tylko na Forsberga, czy Alexandra Isak, ale przede wszystkim na Zlatana Ibrahimovicia. Wieloletni kapitan reprezentacji Szwecji nie raz pokazywał, że potrafi zadecydować o losach meczu jednym dotknięciem piłki. Jak będzie wyglądał skład Polaków na Szwecję? Czesław Michniewicz postanowił odkryć karty.

Skład Polaków na Szwecję. Oni zagrają o awans.

Reprezentacja Polski ostatni mecz ze Szwecją wygrała w 1991 roku. Spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Biało-Czerwonych, a bramki dla naszej kadry strzelił Wojciech Kowalczyk i Mirosław Trzeciak. Ogólny bilans ze Szwecją w 27 meczach wynosi 15 porażek, 8 zwycięstw i cztery remisy. Miejmy nadzieję, że ten skład Polaków na Szwecję trochę podkręci te statystyki.

skład polaków na szwecję

Źródło: Twitter ŁNP

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.