Sony chwali się wynikami sprzedażowymi swoich konsol

„Najlepszy rok w historii PlayStation” – tak określiło poprzedni rok podatkowy Sony. Japoński gigant pochwalił się wynikami sprzedażowymi konsol Sony PlayStation 5 i PlayStation 4.

PS 4 wcale nie traci na popularności

Wraz z premierą PlayStation 5 mogłoby się wydawać, że konsola PS4 straci na popularności. Tym razem zupełnie inaczej, ponieważ konsola PlayStation 4 jest w dalszym ciągu bardzo popularnym modelem. Jak informuje Sony, tylko w ostatnich trzech miesiącach, aż 7,6 miliona konsol PS4 trafiło do klientów!

Łącznie japoński koncern sprzedał 115,9 miliona konsol czwartej generacji. Takie liczby czynią PS4 drugą najpopularniejszą konsolą w historii Sony, zaraz za PS2. Poprzednia generacja konsol jak widać nie zwalnia.

Reklama

Sony chwali się wynikami sprzedażowymi swoich konsol
PS4 w dalszym ciągu jest niezwykle popularne!

PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii

Pomimo tego, że dostępność konsoli PlayStation 5 jest ograniczona, to nie przeszkodziło to nowej generacji zostania najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Sony. Do rąk użytkowników trafiło już 7,8 miliona konsol PS5, z czego 3,3 miliona w ostatnim kwartale!

Sony PlayStation
PS5 stało się najszybciej sprzedająca się konsolą Sony.

Japoński producent w najnowszym raporcie finansowym przedstawił, że w ostatni roku podatkowym zakończonym 31 marca 2021 osiągnął przychody na poziomie 25 miliona i zyski w wysokości 3,2 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama