84
Views

Jeśli założyliście sobie, że idealnym prezentem pod choinkę będzie PlayStation 5, to mamy dla was złe wiadomości. Sony, pomimo swoich wcześniejszych założeń i obliczeń poinformowało, że ma spore problemy z produkcją nowych konsol. Do sklepów trafi ich ponad milion mniej!

Sony pomyliło się w obliczeniach

PlayStation 5 zadebiutowało na rynku w 12 listopada, czyli dokładnie rok temu. Od początku istnienia nowej generacji konsol Sony musi walczyć z niedoborem ich urządzenia na rynku. Zakup konsoli podczas pierwszych miesięcy sprzedaży graniczyła z cudem. 12 miesięcy później wcale nie jest lepiej. Okazuje się, że japoński gigant mocno pomylił się w obliczeniach.

Przeczytaj także: PlayStation 5 prawie złamane! Co to oznacza?

Sony zakładało, że do bieżącego roku fiskalnego, czyli 31 marca 2022 roku firma wyprodukuje około 16 milionów sztuk PlayStation 5. Mowa tutaj zarówno o wersji z napędem, jak i modelu Digital. Wiadomo jednak, że osiągnięcie takiego wyniku będzie praktycznie niemożliwe. Sony przekalkulowało swoje obliczenia i okazało się, że będzie w stanie wyprodukować milion egzemplarzy mniej!

Winowajcą braku PlayStation 5 jest kryzys na rynku półprzewodników

Sytuacja na rynku urządzeń elektronicznych nie jest najlepsza. Wszystkiemu odpowiedzialny jest kryzys związany z brakiem półprzewodników. Sony, jak każdy inny producent, mocno odczuwa brak tych elementów. Do tego wszystkiego pojawiają się także problemy z łańcuchem dostaw, dlatego też japoński producent w ostatnim czasie konsole PlayStation 5 wysłał do Wielkiej Brytanii na pokładzie wyczarterowanych samolotów.

W związku z brakiem półprzewodników i opóźnienia produkcji konsol, Sony nie osiągnie swojego celu sprzedaży 14,8 miliona urządzeń do 31 marca 2022 roku. Do tej pory udało się sprzedać około 13,4 mln sztuk. Zapotrzebowanie na konsole jest tak duże, że Hiroki Totoki, dyrektor ds. finansowych w Sony, już kilka miesięcy temu stwierdził, że konsumentów nie uda się zaspokoić nawet w przyszłym roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.